Biuletyn 06/2018 - Biuletyn

Dołącz do IBS i zacznij korzystać

Cykl konferencji dla małych i średnich firm

Trwa cykl konferencji dla mikroprzedsiębiorców oraz małych i średnich firm, organizowanych przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości i Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii. Mają one przybliżyć przedsiębiorcom zmiany, które wprowadza „Konstytucja Biznesu”. Spotkania mają się jeszcze odbyć m.in. w Przemyślu, Opolu, czy Słupsku.

czytaj więcej


Możliwości współpracy z Agencją NATO – konferencja dla firm

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii, Ministerstwo Spraw Zagranicznych oraz Ministerstwo Obrony Narodowej zachęcają przedstawicieli polskich firm do udziału w konferencji pt. “Dzień polskiego przemysłu obronnego z obszaru łączności i informatyki. Możliwości współpracy z Agencją NATO ds. Łączności i Informatyki (NCIA) w obszarze zamówień publicznych”, która odbędzie się 14 czerwca 2018 r. w Centrum Konferencyjnym Wojska Polskiego w Warszawie.

czytaj więcej


Od września 300 złotych na wyprawkę szkolną dla ucznia

Rządowy system wsparcia dla rodzin rośnie w siłę. Jeszcze w tym roku ma ruszyć program „Dobry start”, w ramach którego każde uczące się dziecko otrzyma 300 zł wsparcia na wyprawkę szkolną. Może to wpłynąć na rozwój sprzedaży produktów branży szkolnej.

czytaj więcej


Raport Eurostat: bezrobocie w Polsce 3,8%

3,8% - tyle w kwietniu br. według Eurostatu wyniosła stopa bezrobocia w Polsce. W Unii Europejskiej osiągnęła poziom 7,1%. Polska utrzymuje się w europejskiej czołówce krajów z najniższym bezrobociem.

czytaj więcej


Pierwsze skutki zakazu handlu w niedziele

Nie maleje zainteresowanie zarządów firm, ekspertów oraz opinii publicznej wpływem zakazu handlu w niedziele na wyniki branży handlowej i usługowej. Aby odpowiedzieć na rosnącą potrzebę oparcia decyzji o rzetelne i sprawdzone informacje, Zarząd Retail Institute podjął decyzję o opublikowaniu wyników odwiedzalności centrów handlowych za okres od 1 stycznia do 20 maja 2018 roku oraz podsumowujący wyniki z 11 tygodni obowiązywania nowych regulacji prawnych, tj. od 5 marca do 20 maja 2018 roku.

czytaj więcej


Targi firm polskich w Iranie

Polską Agencja Inwestycji i Handlu delegatura w Teheranie, Ambasada Iranu w Warszawie, Ambasada RP w Teheranie, Izba Gospodarcza Alborz/Teheran oraz wszystkie 37 izb regionalnych i branżowych w Iranie zapraszają firmy z całej Polski do udziału w targach polskich, które odbędą się w Teheranie w dniach 20-25 stycznia 2019.

czytaj więcej


Wydarzenia branżowe

ZAWIADOMIENIE: WALNE ZGROMADZENIE CZŁONKÓW IZBY PRZEDSIĘBIORCÓW BRANŻY BIUROWO- SZKOLNEJ Sezon targów szkolnych za nami! Za nami intensywny dla branży papierniczo-biurowo-szkolnej okres tragów szkolnych. Od kwietnia do początku czerwca odbyło się ponad 50 spotkań. Wcześniej, od końca stycznia, trwały również mini targi hurtowe.

czytaj więcej


KONTAKT

Izba Przedsiębiorców Branży Biurowo-Szkolnej

ul. Działdowska 11 lok 4
01-148 Warszawa

+48 22 401 13 22

+48 22 401 23 22