Biuletyn 07/2018 - Biuletyn

Dołącz do IBS i zacznij korzystać

Zapraszamy do lektury lipcowego biuletynu IPBBS.

Kalendarz targów

Najciekawsze imprezy targowe

czytaj więcej


Inflacja rośnie, ale po wakacjach zacznie spadać

Inflacja w czerwcu br., w ujęciu rocznym, wyniosła 2 proc., wobec 1,7 proc. w maju. W stosunku do poprzedniego miesiąca ceny wzrosły o 0,1 proc. - podał GUS. Komentarz Zbigniewa Maciąga, eksperta ekonomicznego Konfederacji Lewiatan.

czytaj więcej


Blisko 90% Polaków pozytywnie ocenia przepisy wprowadzane przez RODO

Większość Polaków dostrzega wagę wprowadzonych przez RODO przepisów dot. ochrony danych osobowych. Pomimo, że Polacy dzielą się informacjami o sobie, swoich zachowaniach, preferencjach i potrzebach, firmy niewystarczająco dobrze zarządzają obszarem doświadczeń klientów. Wysyłane informacje handlowe i marketingowe nie spełniają oczekiwań konsumentów – najlepiej oceniono komunikaty otrzymywane od banków, które zaledwie 21% respondentów uznało za odpowiadające w wysokim stopniu na ich potrzeby. Główną zachętą do udostępnienia danych osobowych dla połowy respondentów są kwestie finansowe – zniżki i rabaty oraz aspekty związane z doświadczeniami klientów, takie jak wygoda realizacji działania (37% wskazań) czy dopasowanie, spersonalizowanie oferty i rekomendacji (36%). Preferowaną przez 81% Polaków formą kontaktu marketingowego jest wiadomość e-mail – wynika z raportu KPMG w Polsce.

czytaj więcej


Imponująca liczba zarejestrowanych na Creativewrold 2019!

300 producentów zarejestrowało się już na wiodące światowe targi branży artykułów kreatywnych, hobbystycznych, upominków oraz Art.&Craft. Wszyscy krajowi i międzynarodowi kluczowi gracze, niezliczona liczba nowych gości oraz stali bywalcy przybędą w dniach 26-29 stycznia do Frankfurtu nad Menem na Creativewrold.

czytaj więcej


6 megatrendów będzie miało największy wpływ na kształt globalnej gospodarki

6 megatrendów będzie miało największy wpływ na kształt globalnej gospodarki Wśród nich znalazły się, m.in. Przemysł 4.0, gospodarka o obiegu zamkniętym oraz zrównoważone inwestycje finansowe Momentami przełomowymi w historii ludzkości było wynalezienie maszyny parowej, żarówki i komputera, a potem internetu. Obecnie czynników, które mogą mieć równie znaczący wpływ na gospodarkę i społeczeństwo jest znacznie więcej. Są to automatyzacja i robotyzacja, internet rzeczy czy sztuczna inteligencja. Eksperci firmy doradczej Deloitte wskazali sześć megatrendów, które w najbliższych latach zmienią oblicze polskiej i światowej gospodarki. To przemysł 4.0, model gospodarki o obiegu zamkniętym, zrównoważone finanse, rynek talentów, „srebrna gospodarka” oraz elektromobilność.

czytaj więcej


Wyprawka szkolna od rządu. Na co wystarczy?

Od 1 lipca rodzice mogą starać się o 300 złotych na wyprawkę szkolną dla swojego dziecka z rządowego programu „Dobry Start”. Wielu z nich zastanawia się, czy to wystarczy, aby zapewnić dziecku niezbędne rzeczy przydatne w szkole. Serwis Ceneo.pl sprawdził, ile trzeba wydać na wyprawkę w sklepach internetowych.

czytaj więcej


Sprzedaż detaliczna w sklepach stacjonarnych wzrośnie w Europie o 2,1%

GfK prognozuje, iż w 2018 r. w 28 krajach członkowskich Unii Europejskiej nominalny wzrost obrotów w stacjonarnym handlu detalicznym wyniesie 2,1 proc. Jednakże trendy w poszczególnych analizowanych krajach znacząco się różnią. Faktyczny wzrost przewidywany jest dla krajów takich jak Francja, Hiszpania i Węgry. W kilku krajach, niski wzrost niwelowany będzie nieznacznym wzrostem inflacji. Takie są wnioski płynące z nowo opublikowanego badania GfK dotyczącego handlu detalicznego w Europie w 2018 roku.

czytaj więcej


Wejdź na rynek zamówień publicznych dzięki internetowej platformie eKatalogi

Elektroniczna Platforma Katalogów Produktów eKatalogi to platforma zakupowa łącząca przedsiębiorców i sektor administracji publicznej, udostępniona przez Urząd Zamówień Publicznych. Umożliwia ona sprzedaż i kupno towarów oraz usług poniżej progów stosowania ustawy Prawo zamówień publicznych, czyli do kwoty 443 000 euro w przypadku zamawiających sektorowych i do 30 000 euro w odniesieniu do pozostałych zamawiających.

czytaj więcej


KONTAKT

Izba Przedsiębiorców Branży Biurowo-Szkolnej

ul. Działdowska 11 lok 4
01-148 Warszawa

+48 22 401 13 22

+48 22 401 23 22