Biuletyn 08/18 - Biuletyn

Dołącz do IBS i zacznij korzystać

Drodzy Członkowie!

IPBBS został zaproszony na konsultacje do Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii, które mają się odbyć 15 września br. Głos naszej branży jest dla nich bardzo ważny. Dlatego ponawiamy prośbę o przesyłanie informacji, czy występują w naszej branży  straty finansowe i wizerunkowe spowodowane nieuczciwą konkurencją platform elektronicznych z poza Polski, na przykład Alibabaexpress. Przytoczenie konkretnych przypadków będzie niezwykle pomocne. Wiadomości prosimy kierować do 30 sierpnia na adres: biuro@ipbbs.org.pl.

Piramida potrzeb konsumentów o wysokim i niskim dochodzie

Potrzeby i oczekiwania konsumentów podlegają ciągłym przemianom. Źródłem tych zmian jest zarówno otoczenie i sytuacja ekonomiczna, w jakiej znajdują się konsumenci. Dodatkowo do zmian w obszarze potrzeb konsumentów przyczynia się sytuacja społeczno-demograficzna oraz rozwój nowych technologii. Konrad Wacławik, ekspert rynku detalicznego w Nielsen Polska wskazał jak na tle opisanych przemian plasują się preferencje konsumentów z niskim i wysokim dochodem.

czytaj więcej


Analiza. Era freelancera - EY

Według badania EY jeden na dwóch pracodawców zwiększył skalę wykorzystania zewnętrznych profesjonalistów (freelancerów) w ciągu ostatnich pięciu lat.

czytaj więcej


Efektywność powierzchni sprzedażowej w Europie

Pracownia badawcza GfK przedstawiła mapę efektywności powierzchni handlowej - całkowity obrót detaliczny brutto na m2 - w ubiegłym roku. Była ona bardzo zróżnicowana w całej Europie.

czytaj więcej


Szkolenie SESAM: Uchwycić innowacyjność w zamówieniach: zamówienia innowacyjne w teorii i praktyce, 10 września 2018 r., Warszawa

Szkolenie SESAM: Uchwycić innowacyjność w zamówieniach: zamówienia innowacyjne w teorii i praktyce, 10 września 2018 r., Warszawa

czytaj więcej


Biznesowe modele współpracy przyszłości - XIV Forum Branży Biurowo-Szkolnej 19 października br. w Warszawie

Biznesowe modele współpracy przyszłości - XIV Forum Branży Biurowo-Szkolnej 19 października br. w Warszawie 19 października 2018 r. IPBBS zaprasza na XIV Forum Branży Biurowo-Szkolnej. Tematem wiodącym będą biznesowe modele współpracy przyszłości. Eksperci opowiedzą m.in. o grupach zakupowych i tworzeniu efektywnych zespołów handlowych.

czytaj więcej


Raport. Nastroje w branży PBS

Za nami pierwsza połowa roku. Wyniki finansowe za pierwszy kwartał pokazują, że była ona pod wieloma względami trudniejsza dla przedsiębiorców. Jak poradziły sobie z nią firmy branży papierniczo-biurowo-szkolnej?

czytaj więcej


KONTAKT

Izba Przedsiębiorców Branży Biurowo-Szkolnej

ul. Działdowska 11 lok 4
01-148 Warszawa

+48 22 401 13 22

+48 22 401 23 22