Kalendarium

19 października w Teatrze Kamienia w Warszawie odbyło się XIV Forum IPBBS

XIV FORUM IPBBS

Współpraca jest najważniejsza

19 października w Teatrze Kamienia w Warszawie odbyło się XIV Forum IPBBS. Spotkanie zorganizowane przez Izbę Przedsiębiorców Branży Biurowo-Szkolnej skupiło praktyków biznesu wokół tematu „Profesjonalizm i współpraca filarami rozwoju firm członkowskich”.

Gościem specjalnym był Mike O’Reilly, dyrektor operacyjny Nectere od siedmiu lat zajmujący się bieżącym zarządzaniem firmą, której obroty osiągnęły 40 milionów funtów i nadal rosną.  Nadzoruje wszystkie działy operacyjne i zespół ponad 60 pracowników. Zaprezentował model biznesowy firmy Nectere, uznanej przez Financial Times za jedną ze 100 najdynamiczniej rozwijających się firm
w Europie w 2018 roku. Mike zastąpił na Forum założyciela Nectere Paula Musgrove, który niestety musiał odwołać swój przyjazd ze względów zdrowotnych. M. O’Reilly przedstawił koncepcję
i rozwinięcie tematu profesjonalizmu i partnerstwa, które są podstawą Nectere i innych podobnych platform współpracy w Europie.

Mikołaj Zając, prezes firmy Conperio, omówił zagadnienie związane z zarządzaniem absencją chorobową. Celem podejmowanych działań w tym obszarze, jest dostarczanie obiektywnej informacji o absencjach pracowniczych w celu ich efektywnego obniżenia. Nowoczesne rozwiązania gwarantują pełną kontrolę nad podejmowanymi działaniami, które są indywidualnie dopasowywane do danego zakładu pracy z uwzględnieniem jego specyfiki.

Edyta Plucińska z Circinus Training Center, opowiedziała o metodach budowania zaangażowania pracowników, czyli ownership mindset,  bez którego trudno, aby pracownicy oprócz wykonywanych zadań, wychodzili z inicjatywą, byli pro klienccy, czy też zgłaszali innowacje. Jak pokazują wyniki badań zaprezentowane przez Edytę Plucińską, wysokość wynagrodzenia nie jest kluczowym elementem w tym procesie, który jest zagadnieniem bardzo złożonym, ale niezwykle istotnym dla rozwoju firmy.

Anna Bombała, właścicielka firmy consultingowej Berger&Berger, przedstawiła zasady budowania skutecznych zespołów sprzedażowych. Ekspertka wskazała m.in. te momenty, kiedy popełniane są najczęściej błędy oraz przeszkody z jakimi pracodawcy muszą się zmierzyć tworząc zespół handlowców.

W ocenie uczestników, Forum było bardzo ciekawym merytorycznie spotkaniem. Prelegenci będący praktykami, przekazali wiedzę porządkując pewne zagadnienia, wskazując konkretne rozwiązania i inspirując do ich wdrożenia.

Jak zawsze Forum było okazją do wymiany opinii, doświadczeń i rozmów nie tylko branżowych, w przyjaznej atmosferze.

Wisienką na torcie była loteria wizytówkowa, w której można było wygrać weekendowy pobyt w hotelu TeoDorka w Ciechocinku.

Na zakończenie Forum, uczestnicy zostali zaproszeni na spektakl Teatru Kamienica pt. „Via-gra”.

Zapraszamy na fotorelację z wydarzenia:

https://papierniczyswiat.pl/gallery/xiv-forum-ipbbs-w-teatrze-kamienica-19102018

Udostępnij: