AktualnościArtykuły

Nabór zgłoszeń produktów do Certyfikacji RQ

Nabór zgłoszeń produktów do Certyfikacji RQ wg. Systemu Certyfikacji Rekomendowanych Produktów Gwarantowanej Jakości RQ IPBBS 

IPBBS rozpoczyna proces certyfikacji produktów, które zasługują na dodatkowe wsparcie marketingowe bo spełniają 4 podstawowe kryteria i mogą być oznaczane chronionym znakiem towarowym RQ.
Nasza Komisja Rekomendacyjna oceni:

1. Funkcjonalność jako najlepszą w swojej klasie

2. Jakość produktu z uwzględnieniem zrównoważonego rozwoju i innowacji

3. Estetykę i nowoczesność designu

4. Cena „value for money” – dobrze wydane pieniądze

Dzięki certyfikowanej rekomendacji branżowej możemy ułatwić wybór i przyspieszyć decyzje zakupowe konsumentów, ale też budować zaufanie do produktów, a co za tym idzie wartość i wielkość wolumenu sprzedaży. Izba jako Instytucja Certyfikująca i Rekomendująca jest gwarantem zaufania dla partnerów takich jak instytucje publiczne, korporacje, zakłady pracy, oraz użytkownicy końcowi.

Żeby zacząć wystarczy wysłać wypełnione ZGŁOSZENIE do IPBBS mailem z listą kodów i nazw proponowanych produktów z wyróżnieniem produktów należących do jednej rodziny.

Wybór odpowiednich artykułów biurowych to kluczowy element efektywnej pracy.

Wiemy, jak jest istotne znalezienie artykułów biurowych o dobrej jakości, które jednocześnie nie obciążą zbytnio budżetu. Wdrażany przez Izbę Certyfikat Jakości Rekomendowanych Produktów i oznaczanie produktów chronionym graficznym znakiem towarowym Certyfikatu RQ pomoże w odnalezieniu produktów wyróżniających się jakością, użytecznością, designem za dobrą cenę w gąszczu mnóstwa innych np. na Allegro. Certyfikat RQ IPBBS to rekomendacja  praktyków i ekspertów z doświadczeniem w zaopatrzeniu biznesu. Użytkownik ostateczny zyskuje pewność, że wybierając produkt z Certyfikatem RQ IPBBS, wybiera nie tylko jakość, ale również wsparcie ekspertów i pewność, że rekomendowane produkty spełniają standardy najlepszego wyboru.

Certyfikaty mają pomagać klientom/ konsumentom podejmować świadome decyzje zakupowe oraz budują zaufanie do produktów i marek.

Certyfikat RQ IPBBS będzie pomocny w codziennej pracy dostawców, hurtowników, biuro-serwisów i osób odpowiadających za postępowania przetargowe:

 • wyróżni opis produktowy na platformach sprzedażowych (oznaczenie chronionym znakiem towarowym RQ)
 • jest punktem odniesienia w wyborze pośród wielu produktów tej samej kategorii
 • pomaga w wyborze produktów, które łączą jakość, nowoczesność, użyteczność i cenę w sposób optymalny
 • potwierdza, że produkt  posiada także inne znaczące certyfikaty takie jak ISO, FSC
 • buduje zaufanie do produktu
 • zwiększa szansę sprzedaży
 • wspiera klientów w procesie decyzyjnym
 • pozwala na podjęcie decyzji zakupowej tu i teraz, szybko
 • pozwala budować koszyki oparte o zasadę value for money na zasadzie zaufania
 • może być kryterium wyboru, mieć preferencje przy postępowaniach przetargowych
 • pozwala na wzmocnienie prestiżu marek własnych i produktów niszowych producentów
 • pomaga w budowaniu treści marketingowych

Certyfikaty odgrywają istotną rolę w świadomości użytkowników, wpływając na ich decyzje zakupowe i kreując zaufanie do produktów, usług czy marek.

Zgodnie z badaniem przeprowadzonym przez IPSOS na zlecenie FSC (Forest Stewardship Council) niezależne certyfikaty są dla użytkowników bardziej wiarygodne niż gwarancje instytucji państwowych.

W Polsce aż 28 % badanych deklaruje pełne lub duże zaufanie do certyfikatów wydawanych przez niezależne organizacje.52% najprawdopodobniej wybierze oznakowany certyfikatem artykuł niż jego zamiennik bez certyfikacji.

Ten sam odsetek polskich respondentów poleciłby produkt certyfikowany swoim bliskim lub znajomym.

38 % respondentów deklaruje, że są skłonni zapłacić więcej za produkt, jeśli posiada on certyfikat.

Zgłoszenia produktów do certyfikacji prosimy przesyłać na  adres: biuro@ipbbs.org.pl

Udostępnij: