Artykuły

Shoper wdrożył narzędzie do sprzedaży podczas transmisji na żywo

Shoper, udostępnił sprzedawcom sklepów internetowych nową aplikację – Shoper Live. Od teraz sprzedawcy będą mogli przeprowadzać transmisje sprzedażowe na kilku platformach równocześnie – w sklepie internetowym oraz w najpopularniejszych mediach społecznościowych. To pierwsza taka usługa na rynku polskich platform e-commerce

Wirtualne spotkania sprzedażowe w Polsce osiągnęły szczyt swojej popularności w trakcie pandemii w 2020 roku. Do dzisiaj marki wykorzystują ten sposób na pokazanie swoich produktów jako alternatywę do statycznych zdjęć w sklepie internetowym. Trend live commerce, czyli prowadzenia sprzedaży podczas transmisji online, jest już od wielu lat z sukcesem stosowany przez e-sprzedawców w Chinach.

 W Chinach istnieje ponad 150 różnych aplikacji do prowadzenia live’ów, a same transmisje potrafią trwać nawet do 14 godzin i generują gigantyczne zyski. – mówi Barbara Kaleńczuk, Corporate Communications Specialist, odpowiedzialna za wprowadzenie aplikacji Shoper Live. – Śledzimy zagraniczne trendy rynkowe i szukamy nowych kanałów sprzedażowych, z których mogliby skorzystać nasi klienci. Stąd właśnie wzięła się idea stworzenia aplikacji, która pomoże sprzedawcom budować społeczności poprzez angażowanie swoich odbiorców, a przede wszystkim – zwiększać przychody przy pomocy mediów społecznościowych. – dodaje.

Być tam, gdzie potencjalni klienci

Transmisje sprzedażowe w mediach społecznościowych wywołują emocje, dają markom możliwość zaangażowania i budowania własnej społeczności, a tym samym stworzenia swojego niepowtarzalnego stylu w komunikacji z klientami.

Shoper Live umożliwia prowadzenie sprzedaży podczas transmisji na żywo jednocześnie na stronie sklepu oraz w mediach społecznościowych. Dzięki rozbudowanym funkcjom aplikacja wysyła linki do przedstawianych podczas transmisji produktów oraz do wgranych wcześniej kodów rabatowych.

– Uważnie obserwujemy transmisje przeprowadzane przez naszych klientów i nie tylko. To, co wynika z tych obserwacji, to konieczność zoptymalizowania procesu zakupowego i skrócenie tej ścieżki do minimum – komentuje Barbara Kaleńczuk – Shoper Live pomaga zapobiec efektowi FOMO (Fear Of Missing Out) oraz, przede wszystkim, znacznie ułatwia oglądającym przejście z transmisji w mediach społecznościowych do sklepu internetowego, by złożyć zamówienie – dodaje.

Nowa aplikacja od Shopera umożliwia pełną automatyzację procesu sprzedażowego, moderację i kontrolę nad komentarzami. Sprzedawcy zorganizują swoją transmisję na dowolnych platformach społecznościowych, takich jak: Facebook, Instagram, YouTube, Twitch.tv czy LinkedIn oraz w sklepie internetowym. Więcej informacji o usłudze znajduje się pod adresem: shoper.pl/shoper-live


Żródlo: serwis prasowy Shoper

Udostępnij: