Artykuły

Ambiente – The New Work Style-26- 30.01.2024

Połączenie domu i biura, stylu życia i stylu pracy będzie nadal definiować nasze środowisko życia i pracy w przyszłości. Ambiente Working pokazuje, dokąd zmierza droga – nie tylko doklasycznego handlu artykułami papierniczymi i międzynarodowego biznesu wielkoseryjnego, ale przede wszystkim daje pozywtywny sygnał do rozwoju dla wszelkiego rodzaju komercyjnych mebli kontraktowych.

Praca hybrydowa wymaga innowacyjnych produktów, rozwiązań i nowych ofert – zarówno dla biura zlokalizowanego w domu , jak i przestrzeni publicznej. „Jesteśmy niezwykle zadowoleni, że sektor biurowo-papierniczy powraca z pełną mocą na Working 2024 w obszarze marki „Office Heroes” i że udało nam się również przyciągnąć innowacyjnych dostawców inteligentnych koncepcji wyposażenia. To sprawia, że synergia z Living, Interior Design i Contract Business jest jeszcze bardziej namacalna, a bardzo niejednorodna grupa docelowa odwiedzających, od globalnych hurtowników i sprzedawców detalicznych po nabywców korporacyjnych, głównych klientów komercyjnych, zarządców obiektów, projektantów wnętrz, architektów, meblarzy biurowych, planistów projektów oraz międzynarodowe sieci hoteli i restauracji, znajdzie we Frankfurcie skoncentrowaną inspirację, jeśli chodzi o wyposażenie i wyposażenie współczesnych miejsc pracy lub miejsc publicznych”. podkreśla Yvonne Engelmann, dyrektor Ambiente Living, Giving and Working.

Odwiedzający mogą zatem spodziewać się elastycznych, zrównoważonych mebli i wyposażenia biurowego, ale także nowych rozwiązań w zakresie pracy mobilnej i inteligentnych koncepcji przestrzeni do pracy, współpracy, spotkań i konferencji, w tym zoptymalizowanej akustyki i podziału pomieszczeń. Segment biurowy (Festhalle 2.0 i Forum 0) będzie również silniejszy i bardziej zróżnicowany niż kiedykolwiek wcześniej – zwłaszcza w obszarze marki „Office Heroes” gdzie możemy z wystawcami takimi jak Casio, Durable/Luctra, Edding International, Jakob Maul, Novus-Dahle, Sigel i Tesa. Zaprezentują szeroki wybór produktów, które sprawiają, że miejsce pracy jest lepiej zorganizowane, a jednocześnie bardziej atrakcyjne – z ekscytującym skrzyżowaniem komercyjnych artykułów biurowych i technologii, przyborów piśmienniczych po designerskie oprawy LED i zwinny sprzęt biurowy do nowoczesnych środowisk pracy. Ponadto Remanexpo (Centrum Kongresowe i Forum 1), platforma regenerowanych komponentów do drukarek, będzie również obecna z obszarem marki regenerującej oraz europejskimi markami i dystrybutorami ETIRA, European Toner and Inkjet Remanufacturers’ Association. Tutaj wszystko kręci się wokół regeneracji, zrównoważonego rozwoju, ekologicznych rozwiązań drukarskich i rozwiązań przyjaznych dla środowiska. Wszystkich wystawców zarejestrowanych do tej pory na Ambiente 2024 można znaleźć w Internetowej Wyszukiwarce Wystawców i Produktów.

Obszar Future of Work koncentruje się na zrównoważonym rozwoju

Obszar Future of Work otwiera nowe perspektywy na rozwiązania koncepcyjne w zakresie organizacji biura, które uwzględniają zrównoważony rozwój i zachęcają do niego.

Przyszłość pracy w Ambiente
Jak będzie wyglądało biuro przyszłości? Obszar Future of Work pokazuje dostawców i rozwiązania dla świata pracy jutra. Zdjęcie: Messe Frankfurt/Pietro Sutera.

W czterech drewnianych konstrukcjach kopułowych kuratorzy opracowują światy pracy, które stawiają różne wymagania:

-„Socialize” łączy w sobie rozwiązania dla biznesowego lunchu, przerwy kawowej i stref po pracy. – „Collaborate” skupia się na konstruktywnej wymianie – czy to twarzą w twarz, cyfrowo, w parach czy w grupach.

-„Concentrate” koncentruje się na rozwiązaniach koncentracji akustycznej i wizualnej do pracy w skupieniu.

W „Educate” mieści się sala wykładowa Akademii Przyszłości Pracy i prezentowane są innowacyjne techniki samokształcenia, edukacji i prezentacji, które upraszczają naukę.

„Future of Work Academy oferuje najwyższej klasy program prelegentów

Przez wszystkie pięć dni targów eksperci branżowi będą dyskutować o aktualnych trendach i najnowszych osiągnięciach w świecie pracy jutra na scenie Future of Work Academy

Żródło – Messe Frankfurt/ Ambiente

Udostępnij: