AktualnościBez kategorii

Amazon kończy z pracą zdalną. Pracownicy wracają do biur.

Amazon zmienił swoje stanowisko w sprawie pracy zdalnej i wkrótce będzie wymagał od pracowników przychodzenia do biura co najmniej trzy dni w tygodniu.

poście na blogu dyrektor generalny Andy Jassy powiedział, że „łatwiej jest się uczyć, modelować, ćwiczyć i wzmacniać naszą kulturę, gdy jesteśmy razem w biurze przez większość czasu i otoczeni naszymi kolegami”.

Dodał: „Kiedy jesteś (w biurze) osobiście, ludzie są bardziej zaangażowani, spostrzegawczy i dostrojeni do tego, co dzieje się na spotkaniach i przekazywanych wskazówek (…). Tym, którzy nie są pewni, dlaczego coś się stało, lub dlaczego ktoś zareagował w określony sposób, łatwiej jest zadawać pytania ad hoc w drodze na lunch, w windzie lub na korytarzu; Natomiast kiedy jesteś w domu, jest mniej prawdopodobne, że to zrobisz.

„Liderom łatwiej jest szkolić pracowników, gdy mają więcej osób w biurze w tym samym czasie.

Mogą lepiej ocenić, czy zespół przyswaja informacje zgodnie z przeznaczeniem; A jeśli nie, to w jaki sposób muszą dostosować swoją komunikację”.

Jassy powiedział, że nadrzędnym priorytetem dla Amazon jest „dostarczanie dla klientów i firmy”, co doprowadziło kierownictwo wyższego szczebla do wniosku, że pracownicy korporacyjni powinni wrócić do bycia razem w biurze przez „większość czasu” – co oznacza co najmniej trzy dni w tygodniu – począwszy od 1 maja.

Od początku 2022 roku decyzja, gdzie pracują podlegli pracownicy należała do liderów poszczególnych zespołów. Według CNBC ta nowa polityka spotkała się już z pewnym oporem, ale jest zgodna z innymi dużymi organizacjami – takimi jak Google i Apple – które wymagają obecnie zwiększenia ilości czasu pracy w biurach.

Na podstawie OPI NEWS

Udostępnij: