Artykuły

Amazon otwiera kolejne centrum logistyczne na Śląsku.

Trwają przygotowania do otwarcia kolejnego centrum logistycznego Amazon w Gorzyczkach, (województwo śląskie). To trzeci taki obiekt Amazon w regionie obok działających już w Sosnowcu i Gliwicach. W ciągu pierwszego roku od otwarcia inwestycji pracę znajdzie tam około tysiąca osób. Pracownicy centrum będą odpowiedzialni za obsługę wielkogabarytowych i niestandardowych zamówień klientów.

Inwestycja w Gorzyczkach to kolejny przykład zaangażowania Amazon w rozwój regionu. Nowe centrum logistyczne przyczyni się do zwiększenia zatrudnienia i będzie sprzyjało rozwojowi lokalnych inwestycji, niosąc ze sobą liczne korzyści społeczno-ekonomiczne. Start kolejnego centrum Amazon idzie w parze także z rozbudową infrastruktury logistycznej i umacnianiem więzi z lokalną społecznością.

Otwarcie nowego centrum logistycznego w Gorzyczkach zaplanowane jest na drugą połowę roku, jednak już teraz trwa intensywna rekrutacja. Poszukiwani są pracownicy poziomu początkowego, menadżerowie oraz specjaliści w zakresie zarządzania operacyjnego, inżynierii i utrzymania ruchu, HR, IT czy BHP.

Amazon po raz trzeci znaleźliśmy się wśród laureatów certyfikatu dla najlepszych pracodawców, przyznawanego przez Top Employers Institute.

Na podstawie: Trwa rekrutacja do nowego centrum logistycznego Amazon w Gorzyczkach (aboutamazon.pl)

Udostępnij: