AktualnościBiuletyn 01/2016Biuletyn IPBBS

AMAZON ZATRUDNI NAWET 1000 KOLEJNYCH PRACOWNIKÓW W POLSCE

Spółka Amazon ogłosiła, że w 2015 roku w jej europejskich oddziałach stworzono ponad 10 000 nowych stanowisk. W 2016 roku planuje utworzenie kolejnych kilku tysięcy miejsc pracy na terenie Europy, w tym 1000 w Polsce…

Spółka Amazon ogłosiła, że w 2015 roku w jej europejskich oddziałach stworzono ponad 10 000 nowych stanowisk. W 2016 roku planuje utworzenie kolejnych kilku tysięcy miejsc pracy na terenie Europy, w tym 1000 w Polsce.

Firma już rozpoczęła rekrutację techników, inżynierów, managerów logistyki, rekrutacji i HR, finansistów oraz wielu ekspertów w dziedzinie IT, którzy dołączą do silnie rozwijającego się Centrum Rozwoju Technologii W Gdańsku.

W Polsce drzemie ogromny potencjał i będziemy tutaj rozwijać naszą sieć logistyczną. Liczba naszych centrów zależy od naszego tempa rozwoju, a zatem od naszych klientów, w tym także klientów z Polski  – komentuje w rozmowie z portalem Evigo.pl Kerry Person, Dyrektor Operacyjny, Amazon Polska.

Padł rekord zatrudnienia

Obecnie Amazon zatrudnia w Europie ponad 40 000 osób. Nowe 10 000 stałych miejsc pracy, które powstały w 2015 roku, to rekord w historii rozwoju zatrudnienia Amazon. Wynik ten oznacza także 50 proc. wzrost w porównaniu z rokiem 2014. W 2016 roku spółka będzie między innymi inwestować w rozszerzenie europejskiej sieci logistycznej, zwiększać skalę działań badawczo-rozwojowych oraz tworzyć nową infrastrukturę na potrzeby rozwijającej się działalności usług w chmurze.

-Popyt na nasze usługi ze strony europejskich klientów jest większy niż kiedykolwiek. Jednocześnie dostrzegamy jeszcze więcej możliwości rozwoju działalności Amazon, co sprawia, że będziemy nadal opracowywać nowe rozwiązania i prowadzić inwestycje z myślą o przyszłości – mówi Xavier Garambois, Wiceprezes Amazon EU Retail. – Będziemy zatrudniać pracowników na wszystkich szczeblach, o różnych poziomach doświadczenia i wykształcenia, od językoznawców i logopedów przez ekspertów ds. mediów cyfrowych, po pracowników centrów logistycznych i asystentów obsługi klienta.

Inwestycje w infrastrukturę

Od 2010 roku Amazon zainwestował ponad 15 miliardów euro w infrastrukturę i działalność prowadzoną na terenie Europy. Spółka posiada w Europie sieć obejmującą ponad 80 budynków w tym: biura korporacyjne, centra logistyczne, punkty sprzedaży i obsługi klienta, centra badań i rozwoju oraz centra danych AWS.

Plany Amazon zakładają także utworzenie setek miejsc pracy dla informatyków oraz inżynierów odpowiadających za tworzenie oprogramowania w 12 europejskich centrach badań i rozwoju. W placówkach badawczo-rozwojowych w Niemczech, Irlandii, Holandii, Polsce, Rumunii, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii prowadzone są prace nad nowymi rozwiązaniami wykorzystywanymi w różnych obszarach działalności spółki, takich jak sklep internetowy Amazon, aplikacje mobilne, media cyfrowe, urządzenia i ich oprogramowanie, np. technologia rozpoznawania mowy, system PrimeAir oraz usługi w chmurze.

ŹRÓDŁO: evigo.pl/15293-amazon-zatrudni-nawet-1000-kolejnych-pracownikow-w-polsce
Autor: Konrad Budek

TagsAMAZON
Udostępnij: