Aktualności

Certyfikat RQ IPBBS – 52 % konsumentów wskazuje dobry stosunek jakości do ceny jako kluczowe kryterium wyboru produktów.

Według raportu TrendKey (GfK an NIQ Company ) Polacy coraz bardziej świadomie podejmują decyzje zakupowe. Zwracają uwagę na jakość, stosunek jakości do ceny, ochronę środowiska i odpowiedzialność społeczną. 52 proc. konsumentów (vs. 44 proc. w 2021 r.) deklaruje, że najważniejszy w marce jest dla nich dobry stosunek jakości do ceny.

Czytaj więcej:Polacy chcą być traktowani indywidualnie i coraz częściej zwracają uwagę na dobry stosunek jakości do ceny. – IPBBS

W odpowiedzi na te potrzeby Izba Przedsiębiorców Branży Biurowo Szkoleniowej kontynuuje prace nad chronionym znakiem towarowym- Certyfikatem RQ IPBBS zgodnym z wdrażanym przez Izbę SYSTEMEM GWARANTOWANEJ JAKOŚCI REKOMENDOWANYCH PRODUKTÓW.

Certyfikat RQ IPBBS będzie przyznawany produktom, które spełniają następujące kryteria:

-funkcjonalności – wartość użytkową

-jakość wykonania

-design

-stosunek jakości do ceny „VALUE FOR MONEY”.

Jakie korzyści może przynieść certyfikacja?

  • Wyróżnienie produktów – certyfikat RQ jest widocznym znakiem jakości, który pomaga wyróżnić produkty dobrej jakości i w dobrej cenie .
  • Wzrost zaufania klientów – certyfikat RQ buduje zaufanie klientów i zwiększa ich lojalność.
  • Zwiększenie sprzedaży – badania FSC pokazują, że 52% konsumentów wybiera produkty posiadające certyfikat
  • Wsparcie klienta w procesie decyzyjnym w trakcie zakupów poprzez wyróżnienie produktu  spełniającego kryterium „VALUE FOR MONEY”

„Do końca 2023r potrwa pierwsza tura rekrutacji produktów,  dla których chcemy wydać pierwszy tysiąc certyfikatów  zgodnie z zatwierdzoną procedurą opisaną w regulaminie i innych opracowanych dokumentach systemowych.  Produkt oznaczony chronionym znakiem towarowym certyfikatu RQ jest rekomendowany do kupowania i użytku jako dobry wybór bo spełnia wymagane przez nas kryteria: techniczne, użytkowe, estetyczne, zrównoważonego rozwoju i reprezentuje dobrą wartość za zapłaconą cenę. Będziemy promować znak certyfikatu RQ a z nim certyfikowane produkty.

Zapraszamy Dostawców do kontaktu i składania zgłoszeń produktów do certyfikacji na adres: kankikiel@ipbbs.org.pl. Zgłoszenia objęte są stawką promocyjną 50% stawki bazowej i innymi upustami zgodnie z pkt.9 Opisu Systemu Certyfikacji RQ IPBBS

– powiedział Tomasz Świgost, Prezes IPBBS. 

Opis systemu dostępny jest pod linkiem: https://www.ipbbs.org.pl/certyfikat-rq-ipbbs/

Do Państwa dyspozycji pozostaje

Koordynator Biura IPBBS

Katarzyna Ankikiel

Mob; 730 086 970

Udostępnij: