AktualnościArtykuły

Co łączy komputer PC z ołówkiem ?

O tym, że kawa przez wielu uznawana jest za artykuł pierwszej potrzeby w wielu biurach napisano już wiele zdań. Raporty sprzedaży światowych i polskich dostawców produktów i rozwiązań dla biur także to potwierdzają.Jednak w czasach dbałości o środowisko trudno nie zadać pytania – kawa i co dolej?Wróżenie z fusów zastąpione zostało przez Excel i oprogramowanie ERP. Co teraz zrobić z kawowymi fusami, aby dać m drugie życie ? Jak z tym istotnym zagadnieniem radzą sobie inni? Przedstawiamy Wam dwa rozwiązania wykorzystujące kawowe fusy które zaproponowały marki Caran’ d Ache i HP.

Chociaż oferują skrajnie różny asortyment ich produkty łączą właśnie kawowe fusy.

Ikona szwajcarskich artykułów piśmienniczych kontynuuje swoją przygodę z kawowymi fusami i recyklingiem.

Ołówek automatyczny FIXPENCIL NESPRESSO

Pierwszy ołówek Fixpencil wykonany z aluminium pochodzącego z recyklingu kapsułek Nespresso.

Aluminiowa obudowa w kształcie sześciokąta, lekka i trwała. Wkład zawierający 25% fusów z kawy Nespresso z recyklingu. Wygrawerowany napis „A recycling story is in your hands”! [historia recyklingu jest w twoich rękach. Jakość Swiss Made-Idealny zestaw upominkowy.

Grafitowe Ołówki Nespresso Swiss Wood- Caran d’Ache

Sześciokątne ołówki grafitowe ozdobiony 3 metalicznymi kolorami kapsułek: różowym, zielonym, złotym. Drewno bukowe z lasów kantonu Jura opatrzone etykietą Swiss Wood( drewno z certyfikatem FSC™ Wygrawerowany napis „A recycling story is in your hands”!

Wkład grafitowy składający się w 25% z fusów kawy.

HP All In One

HP Inc wykorzystuje fusy z recyklingu na wykończeniu swoich najnowszych komputerów all-in-one.

Urządzenia zawierają pozostałości kawy, aby nadać im nakrapiane wykończenie. Nowe urządzenia all-in-one mają również inne funkcje przyjazne dla środowiska. Obudowa wykonana jest w ponad 40% z tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu, stojak na ramię wykorzystuje 75% aluminium pochodzącego z recyklingu, a podstawa zawiera 100% poliestru z odzysku.

Co sądzicie o takim wykorzystaniu kawowych fusów?

Udostępnij: