AktualnościArtykułyBiuletyn 06/2016Biuletyn IPBBS

DO WIADOMOŚCI INSTYTUCJI OTOCZENIA BIZNESU ZRZESZONYCH W KRAJOWEJ IZBIE GOSPODARCZEJ

Szanowni Państwo,

zaniepokojeni proponowanymi zmianami w prawie podatkowym w zakresie wprowadzenia tzw. „klauzuli przeciwko unikaniu opodatkowania”, w imieniu Łódzkiej Izby Przemysłowo-Handlowej złożyliśmy do Kancelarii Prezydenta RP opracowane przez nasz zespół ekspercki pismo, wskazujące na liczne zagrożenia i niejasności. W naszym przekonaniu proponowane obecnie zapisy mają szereg wad, które należy usunąć przed wejściem tego prawa w życie – w przeciwnym razie przedsiębiorcy działający uczciwie i w dobrej wierze będą mieli ogromne kłopoty…

Szanowni Państwo,

zaniepokojeni proponowanymi zmianami w prawie podatkowym w zakresie wprowadzenia tzw. „klauzuli przeciwko unikaniu opodatkowania”, w imieniu Łódzkiej Izby Przemysłowo-Handlowej złożyliśmy do Kancelarii Prezydenta RP opracowane przez nasz zespół ekspercki pismo, wskazujące na liczne zagrożenia i niejasności. W naszym przekonaniu proponowane obecnie zapisy mają szereg wad, które należy usunąć przed wejściem tego prawa w życie – w przeciwnym razie przedsiębiorcy działający uczciwie i w dobrej wierze będą mieli ogromne kłopoty.

 

Pismo wysłaliśmy również do wiadomości Prezesa Krajowej Izby Gospodarczej oraz drogą elektroniczną do wiadomości Państwajako członków KIG (pismo stanowi załącznik do tej wiadomości) – liczymy na mocne wspólne stanowisko w tej sprawie. To ważne dla kondycji naszych firm i całej polskiej gospodarki.

 

W imieniu Prezesa Łódzkiej Izby Przemysłowo-Handlowej – Michała Haze

 

Łódzka Izba Przemysłowo-Handlowa

Narutowicza 34, 90-135 Łódź
+48 42 208 93 23 | +48 797 991 360

biuro@izba.lodz.pl
izba.lodz.pl  | Facebook

  Ocena oraz stanowisko ŁIPH – klauzula przeciwko unikaniu opodatkowania – 20.06.2016

Udostępnij: