AktualnościBiuletyn 07_2021

Insights-X odwołane

Niemieckie targi artykułów papierniczych i artykułów szkolnych Insights-X nie odbędą się w 2021 roku.

Po odwołaniu imprezy w zeszłym roku Insights-X miały odbyć się w Norymberdze w dniach 7-9 października. Rzeczywiście, zaledwie dwa tygodnie temu organizatorzy ogłosili, że plany dotyczące siódmej edycji targów są „w pełnym rozkwicie” i po „pozytywnych sygnałach” ze strony rządu Bawarii, aby otworzyć lokalny sektor wystawienniczy od początku września.

Jednak Organizator Spielwarenmesse powiedział teraz, że podjął „trudną decyzję” o odwołaniu targów artykułów papierniczych ponownie w tym roku z powodu pandemii koronawirusa.

„Pomimo początkowo pozytywnych perspektyw, nowe wytyczne rządu Bawarii dotyczące targów i wystaw oraz ich spodziewane implikacje nie pozostawiły alternatywy” – napisano w komunikacie prasowym.

Kontynuował: „Decyzja o odwołaniu Insights-X wynika przede wszystkim z wytycznych rządu dotyczących organizacji targów w Bawarii, które wchodzą w życie 1 września 2021 r. Przepisy określone w dokumencie ramowym uniemożliwiałyby oferowanie tego rodzaju wydarzenia wystawienniczego, które pomaga firmom wzmacniać i budować kontakty biznesowe.

„Nie ma też jasności co do sytuacji w październiku. W wielu krajach, z których pochodzą detaliści, kupujący i wystawcy, nadal obowiązują ograniczenia dotyczące podróży. Ma to nieprzewidywalne konsekwencje dla ogólnego sukcesu targów.”

Kolejny Insights-X odbędzie się teraz w Norymberskim Centrum Wystawienniczym w dniach 6-8 października 2022 r. Marki, które już zapowiedziały, że wezmą udział to ExaClair/Falken, Faber-Castell, Hama, Iden, Stabilo i Undercover.

Nie planuje się wystawienia cyfrowej wersji Insights-X jesienią 2021 r. Zamiast tego nagrody w zakresie Ergonomii Specjalnej zostaną wręczone po raz drugi podczas osobnego wydarzenia w październiku. Jest to współpraca między Insights-X a Niemieckim Instytutem Zdrowia i Ergonomii.

Udostępnij: