AktualnościArtykuły

Jak Francuzi kupują szkolne wyprawki?

Czwarty rok z rzędu Bureau Vallée zleciło OpinionWay zapytanie Francuzów o preferencje przy zakupie przyborów na nowy rok szkolny.

Badanie OpinionWay, przeprowadzone dla Bureau Vallée wśród rodziców dzieci w wieku od 7 do 17 lat, określa jakie są główne kryteria zakupu przyborów szkolnych.

W roku 2023 jakość nadal pozostaje najważniejszym czynnikiem dla rodzin, została wymieniona przez 93% respondentów, co stanowi spadek o jeden punkt w porównaniu z poprzednim rokiem. Cena utrzymuje drugie miejsce z wynikiem 81%, co oznacza wzrost o 2 punkty w porównaniu z 2022 rokiem i o 11 punktów w porównaniu z 2020 rokiem. Wpływ na środowisko zajmuje trzecie miejsce z wynikiem 63%, co oznacza spadek o 4 punkty w porównaniu z 2022 rokiem i o 9 punktów w porównaniu z 2020 rokiem. Natomiast francuskie pochodzenie produktów jest ważne tylko dla 6 na 10 Francuzów.

Jednym z wniosków z tej analizy jest fakt, że 42% gospodarstw domowych planuje czekać na okresy promocyjne przed dokonaniem zakupów na początku roku szkolnego 2023, 36% planuje wcześniej zaplanować zakupy, aby mieć większy wybór, a jedynie 13% osób będzie czekać jak najdłużej, aby zaoszczędzić. Ponadto większość rodziców (96%) planuje zachować stare przybory szkolne, jeśli są w dobrym stanie.

Źródło: La Papetier de France

Udostępnij: