AktualnościBiuletyn 03/2021

Jak realnie chronić sygnalistę?

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w webcaście EY pt. „Jak realnie chronić sygnalistę?”.

W trakcie spotkania online zaprezentowane zostaną praktyczne wskazówki i sprawdzone rozwiązania dotyczące efektywnej ochrony sygnalistów i praktycznego podejścia w zarządzaniu zgłoszeniami, w tym w szczególności porozmawiamy o tym:

  •  jak zapewnić sygnaliście pełną anonimowość?
  • jak powinny wyglądać polityki i procedury ochrony sygnalistów w organizacji?
  • co pomaga, a co przeszkadza w skutecznym wdrożeniu procedur?
  • jakie działania należy podjąć, aby efektywnie chronić sygnalistę przed działaniami odwetowymi?

Wtorek, 13 kwietnia 2021 roku, godz. 10:00-11:00

Zapisy pod adresem: https://cutt.ly/oxaZoHd

Gośćmi specjalnymi spotkania będą:

dr Robert Sroka – dyrektor ds. Odpowiedzialnego Inwestowania na Europę Środkową w Abris Capital Partners; członek Responsible Investment Roundtable Invest Europe. Wcześniej pracował w Zespole Zarządzania Ryzykiem Nadużyć oraz Zespole Zmian Klimatu i Zrównoważonego Rozwoju w jednej z firm Wielkiej Czwórki. W latach 2009 – 2014 stał na czele Grupy Roboczej ds. Odpowiedzialnych Inwestycji w Zespole opiniodawczo-doradczym Prezesa Rady Ministrów ds. CSR. Przewodniczył również pracom Grupy roboczej ds. etyki i standardów odpowiedzialnego prowadzenia biznesu w ramach Zespołu ds. Zrównoważonego Rozwoju i Społecznej Odpowiedzialności Przedsiębiorstw w Ministerstwie Rozwoju. Autor książki „Etyka i prawa człowieka w biznesie. W poszukiwaniu metody”.

Zbigniew Pindel – radca prawny, Associate Partner i lider Zespołu Compliance w Kancelarii EY Law. Posiada ponad 15-letnie doświadczenie zawodowe w doradztwie zarówno dla polskich, jak i zagranicznych podmiotów gospodarczych, w szczególności z branży motoryzacyjnej, chemicznej, usługowej, usług finansowych oraz przemysłu ciężkiego i sektora energetycznego. Specjalizuje się w doradztwie w sprawach spornych, audytów zgodności, corporate governance oraz tworzenia funkcji compliance w przedsiębiorstwach. Jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Prowadzi szkolenia i praktyczne warsztaty w zakresie odpowiedzialności członków władz spółek.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Osoby zainteresowane udziałem w webcaście prosimy o rejestrację. Zastrzegamy sobie prawo do selekcji zgłoszeń. W trakcie webcastu będzie możliwość zadania pytań ekspertom podczas dedykowanego chatu. Zachęcamy również do podzielenia się zaproszeniem ze wszystkimi zainteresowanymi tematem wydarzenia.

Udostępnij: