Aktualności

Komunikat Zarząd IPBBS dotyczący PIM.

Wielu dostawców, dilerów, hurtowników i właścicieli sklepów, widzi potrzebę posiadania własnej platformy e-commerce i dostrzega ogrom pracy związanej z tworzeniem baz danych produktów. Wielu  już posiada platformę, ale tylko nieliczni posiadają, lub implementują bazę produktów w oprogramowaniu PIM. Ci nieliczni rozumieją, jak wielkim wyzwaniem jest zarządzanie treścią w e-commerce. Jeżeli dodamy do tego stale automatycznie aktualizowaną treść, razem z informacjami o promocjach i wielkościach stoków zauważamy, że zadanie jest bardzo trudne do realizacji nawet przez średniej wielkości firmę.

Od wielu lat w izbie kiełkował pomysł stworzenia polskiej bazy produktów z wykorzystaniem oprogramowania klasy PIM. Uważamy, że taka baza byłaby wielką pomocą dla branży i mogłaby  pomóc zarówno dostawcom, jak i dilerom przezwyciężać problemy transformacji produktowej i cyfrowej i szybciej się rozwijać konkurując z największymi. Nasza inspiracją były już działające światowe bazy produktów, a w szczególności baza Focus Plus powstała z inicjatywy Boss Federation, angielskiego odpowiednika naszej izby. Focus Plus jest zasilana w dane przez dostawców i korzysta z niej za niewielką opłatą miesięczną ponad 400 sklepów internetowych w UK, USA i Irlandii. Obecnie, w dobie silnego rozwoju e- commerce w Polsce i  popularyzacji rozwiązań chmurowych wspieranych przez sztuczną inteligencję jesteśmy o krok od realizacji tego pomysłu. Na naszego partnera dostawcę oprogramowania wybraliśmy polski PIM Ergonode. Porozumienie z Ergonode pozwala nam na zbudowanie Polskiej Bazy Produktów. Naszym celem ( do końca  2024 roku) jest stworzenie i uzupełnienie zgodnej z międzynarodowym standardem bazy danych zawierającej 50 tysięcy produktów.

W bazie produktów znajdować się będzie generyczny opis nad którym dostawca będzie miał pełną kontrolę. Odbiorca danych diler/dystrybutor będzie mógł cyklicznie i automatycznie generować zmodyfikowane zindywidualizowane dla siebie opisy  dzięki sztucznej inteligencji. W ten sposób to co trwało miesiącami, będziemy mogli uzyskać bardzo szybko. 

Oferowane przez nas PIM będzie dostępne w trzech wariantach cenowych: podstawowym, zaawansowanym oraz profesjonalnym. Chcemy, żeby wersja podstawowa, zarówno dla dostawcy, jak i dealera, była bezpłatna w zamian za obustronnie korzystną współpracę. Koszt korzystania z wersji zaawansowanej i profesjonalnej będzie uzależniony od indywidualnych potrzeb dostawcy i dealera. Szczegóły przedstawimy już w ostatnim tygodniu września podczas webinaru, na który serdecznie zapraszamy.

Zarejestruj się korzystając z kodu QR , poprzez zaproszenie jakie otrzymasz drogą mailową, lub pisząc na adres biuro@ipbbs.org.pl

Udostępnij: