AktualnościArtykułyBiuletyn 06/2022

Lyreco – otwiera nowy oddział w Irlandii. Rozpoczyna produkcję energii słonecznej.

Lyreco otwiera nowy oddział w Irlandii

Pod koniec zeszłego tygodnia Lyreco zorganizowało uroczyste otwarcie nowej siedziby i centrum dystrybucji w Irlandii.

Reseller zainwestował 34 miliony euro (35 milionów dolarów) w obiekt, który znajduje się w pobliżu Dublina. Nowa siedziba będzie największym tego typu obiektem w Irlandii, z technologią pionowego składowania i 50% dodatkową pojemnością na miejscu.

Lyreco może wywodzić swoje korzenie w Irlandii z 1970 roku. Obecnie zatrudnia w tym kraju 94 osoby i spodziewa się stworzyć kolejnych 50 miejsc pracy.

Mike Milward, dyrektor zarządzający Lyreco UK i Ireland, powiedział: „Nasza nowa siedziba jest częścią ambitnego planu ekspansji w Irlandii, w ramach którego zacieśnimy współpracę z naszymi klientami, pomagając im dostosować się do zmieniającego się oblicza tego, jak wszyscy pracujemy. i dostarczanie im rozwiązań w miejscu pracy, które pomagają im również osiągnąć cele w zakresie zrównoważonego rozwoju”.

Lyreco rozpoczyna produkcję energii słonecznej

Lyreco Switzerland wytwarza teraz własną energię elektryczną zasilaną energią słoneczną w swoim centrum logistycznym w Dintikon.

Chociaż obiekt korzysta z energii odnawialnej od dziesięciu lat, w kwietniu nowy system fotowoltaiczny składający się z około 3000 paneli słonecznych zaczął wytwarzać energię elektryczną. Instalacja, która ma żywotność 30 lat, może wyprodukować do 1,1 gigawata energii elektrycznej. Około 40% zostanie wykorzystane przez Lyreco do swojego centrum logistycznego, a reszta zostanie zasilona do sieci energetycznej zarządzanej przez partnera energetycznego Romande Energie.

Celem Lyreco jest zmniejszenie emisji CO2 w Szwajcarii o 15% do 2024 r., przyjmując rok 2019 jako wartość bazową. Stwierdzono, że nowa generacja energii słonecznej jest ważnym krokiem w osiągnięciu tego celu.

Lyreco wspiera wewnętrzne innowacje

Lyreco niedawno zorganizowało swoje pierwsze wydarzenie Demo Day, podczas którego zespoły z całej grupy przedstawiły nowe pomysły w ramach programu intrapreneur firmy Lyreco Pioneers.

W pierwszym roku inicjatywy, Lyreco Pioneers przyciągnęła 261 zgłoszeń. Pierwotny brief zawierał koncepcje, które mogłyby pomóc uprościć sposób, w jaki Lyreco zarządza procesami wewnętrznymi lub klienckimi, albo poszerzyć prace już podjęte przez Lyreco jako lidera w obszarze zrównoważonego rozwoju.

Po wstępnym procesie selekcji sześć pomysłów przeszło do „fazy inkubacji”. Zapewniło to wybranym zespołom możliwość odbycia coachingu w zakresie opracowywania koncepcji biznesowej przez zewnętrznego partnera Schoolab, studio innowacji, które specjalizuje się w szkoleniu klientów w zakresie odpowiedzialnej innowacji.

Podczas imprezy Demo Day w stolicy Belgii, Brukseli, sześć zespołów zaprezentowało swoje projekty przed panelem sędziów wewnętrznych i zewnętrznych przed publicznością na żywo iw Internecie. Mieli zaledwie sześć minut, aby przekonać sędziów, dlaczego ich pomysł powinien przejść do tak zwanej „fazy przyspieszenia”.

Zwycięski wpis pochodził od Jarosława Chwastowicza i Krzysztofa Szewczyka z Lyreco Poland. Przedstawili koncepcję Sustainability Dashboard, a teraz mają cztery miesiące na przekształcenie prototypu biznesowego w usługę na żywo, którą można przetestować z klientami.

„Wprowadzenie Lyreco Pioneers daje naszym zespołom możliwość uwolnienia ich pionierskiego ducha” — powiedział dyrektor generalny Greg Liénard. „Aby być pionierem, trzeba przesuwać bariery, patrzeć na niemożliwe i iść dalej, aby kwestionować status quo. Czasami jest to trudne, a czasami zawodzimy, ale konsekwentnie staramy się być lepsi – szczególnie jeśli chodzi o zrównoważone praktyki”.

Lider programu Marc Curtis dodał: „W okresie inkubacji zespoły miały okazję nauczyć się tak wielu nowych umiejętności, współpracując z Schoolab. „Od myślenia projektowego po prowadzenie badań klientów, mieli kontakt z metodologiami wymaganymi do przeniesienia pomysłu na kolejny etap. To cenne doświadczenie uczyni z nich wspaniałych ambasadorów innowacji w naszej organizacji.”

Reseller rozpocznie poszukiwania swojej kolejnej grupy pionierów we wrześniu.

Źródło: OPI News

 

Udostępnij: