Artykuły

Peach Fuzz 13-1023- Instytut Pantone ogłosił kolor roku 2024.

Czy kolor brzoskwiniowy zdominuje modę i design w 2024 roku? Instytut Pantone ogłosił swój typ. Peach Fuzz to kolor, którego nazwę można przetłumaczyć na „brzoskwiniowy meszek”. Symbolizuje spokój, pozytywną energię i porozumienie między ludźmi.

Od p 1999 roku Pantone wybiera kolor roku, który będzie najmodniejszy. Wyłaniają go eksperci z branży mody, wzornictwa i projektowania wnętrz śledząc aktualne trendyz dziedziny designu, popkultury mody czy sztuki oraz bieżące wydarzenia społeczno-ekonomiczne. W roku 2023 cieszyliśy się barwą Viva Magenta – połączeniem czerwieni i fioletu, które miały symbolizować radością, energią i nowy początek A jaki kolor będzie królował na świecie w 2024 roku?

Peach Fuzz 13-1023 kolorem 2024 roku

Kolorem roku 2024 w palecie firmy Pantone został Peach Fuzz o numerze 13-1023. Nazwę można przetłumaczyć jako „brzoskwiniowy meszek”.

– Ciepły i przytulny odcień podkreślający nasze pragnienie bycia razem z innymi i uczucia, jakie to powoduje. PANTONE 13-1023 prezentuje świeże podejście do nowej miękkości. Subtelnie zmysłowy Peach Fuzz to serdeczny brzoskwiniowy odcień, który przynosi uczucie czułości i przekazuje przesłanie troski i dzielenia się, wspólnoty i współpracy – taki opis koloru widnieje na oficjalnej stronie firmy Pantone.

– Poszukując odcienia, który odzwierciedla nasze wewnętrzne pragnienie bliskości i poczucia łączności z innymi, wybraliśmy kolor świetlisty, pełen ciepła i nowoczesnej elegancji. Odcień, który emanuje empatią, otacza czułością i naturalnie łączy to, co młodzieńcze z tym, co ponadczasowe – mówi Leatrice Eiseman, dyrektorka generalna Instytutu Pantone.

Kolory typowane przez Instytut szybko znajdują uznanie w wielu dziedzinach.

W naszej branży w latach ubiegłych kolory sugerowane przez Pantone mogliśmy odnaleźć w kolekcjach plecaków, nowych kolorach markerów, długopisów i cienkopisów, okładkach, skoroszytach, notatnikach.

Nie zabrakło ich także w akcesoriach takich jak spinacze, pineski, magnesy czy zszywacze.

Czy w 2024 r brzoskwiniowe produkty mają szanse szturmem zdobyć nasze serca i biurka ? A może już posiadacie takie w swojej ofercie? Pochwalcie się nimi koniecznie i przyślijcie zdjęcia na adres biuro@ipbbs.org.pl.

Na podstawie; Pantone official website

Udostępnij: