AktualnościArtykułyBiuletyn 10/2021

Plany powrotu do biura kolidują z niedoborem kluczowych materiałów

Jak wynika z raportu firmy konsultingowej Korn Ferry, zakłócenia w łańcuchu dostaw i niedobory chipów, które powodują, że detaliści obawiają się pustych półek na Boże Narodzenie, komplikują plany pracodawców dotyczące sprawnego ponownego otwarcia biur. Menedżerowie biur twierdzą, że zamówienia na lodówki do pomieszczeń socjalnych, których potrzebują w styczniu, mogą zostać zrealizowane dopiero latem przyszłego roku, powiedziała Elise Freedman, starszy partner w firmie Korn Ferry, która doradza firmom w zakresie strategii powrotu do pracy. Nowe biurka są również opóźnione o miesiące, powiedziała, choć to mniejszy problem, ponieważ biura powoli się zapełniają.

Ponieważ pracownicy już niechętnie wracają do pięciodniowej rutyny biurowej — jedna trzecia profesjonalistów, którzy w sierpniu wzięli udział w ankiecie Korn Ferry, powiedziała, że ​​nigdy nie wracają na pełny etat — każda czkawka utrudnia pracodawcom robienie wiarygodnych planów. Firmy muszą zaakceptować niepewność i starać się jak najlepiej ją wykorzystać, powiedział Freedman w wywiadzie.

„Organizacje starają się robić coś fajnego, być transparentne, używać humoru” – powiedziała. Może to „klienci umieszczający plakat, który pokazuje kogoś siedzącego przy stoliku do kart z lodówką obok nich i mówi:” Wiemy, że to nie jest idealne. Pracujemy nad tym, aby było lepiej”.

Problem jest poważniejszy w przypadku pracowników, którzy potrzebują dostępu do lodówki w celu zaspokojenia podstawowych potrzeb, takich jak karmiące matki lub pracownicy zażywający leki wymagające chłodzenia. Kluczem dla pracodawców będzie stała elastyczność, aby niektórzy ludzie mogli kontynuować pracę zdalną, powiedział Freedman.

Pokój socjalny może nie być największą trudnością. Wczesne sygnały wskazują, że te same niedobory papieru toaletowego, które nawiedziły domy w 2020 r., mogą również nękać toalety biurowe, gdy pracownicy wrócą masowo, powiedział Freedman. Więc może spakuj rolkę TP do torby roboczej.

Źródło: Poczta finansowa / news.copa.ca

Udostępnij: