Artykuły

Redukcja inwestycji strategicznych i zwiększenie udziału energii odnawialnej w MM Kwidzyn

Ze względu na niekonkurencyjne ceny drewna z Polskiego Monopolu Lasów Państwowych oraz znacznie ograniczony popyt rynkowy na wyroby z papieru i tektury, Spółka podjęła decyzję o znacznym ograniczeniu planowanego wieloletniego strategicznego projektu inwestycyjnego w MM Kwidzyn z naciskiem na energetykę, dalszą integrację celulozy oraz portfolio produktowe, który został ogłoszony pod koniec kwietnia 2023 roku. MM Kwidzyn skoncentruje natomiast swoje inwestycje na zwiększeniu i tak już wysokiego udziału energii odnawialnej z obecnych 69%.Ponadto rozpoczęto rozmowy z przedstawicielami pracowników na temat ewentualnego zamknięcia małej maszyny papierniczej (PM 3) do pakowania papieru siarczanowego oraz w odniesieniu do restrukturyzacji, która mogłaby doprowadzić do redukcji zatrudnienia o około 110 pracowników.

MM Kwidzyn będzie kontynuował produkcję masy celulozowej i pierwotnej płyty pilśniowej w niezmienionej formie. W sektorze papierniczym maszyny papiernicze PM 1 i PM 2 będą nadal produkować do 360 000 ton papieru niepowlekanego rocznie i 40-80 000 ton rocznie.TM Strong Pro” (papier pakowy do pakowania). Ponieważ zrezygnowano z przebudowy jednej z maszyn do produkcji papieru szlachetnego, w Kwidzynie nie będzie produkowany papier pakowy workowy.


MM Kwidzyn jest wiodącym producentem tektury, papieru i celulozy w Polsce. Od połowy 2021 roku jest częścią austriackiej Grupy MM i jest jednym z sześciu europejskich zakładów MM Board & Paper i produkuje tekturę z włókien pierwotnych, niepowlekany papier szlachetny, papier pakowy do pakowania i masę celulozową. Firma sprzedaje dużą część swoich produktów na rynku krajowym i eksportuje głównie do UE.

Żródło: MM Group

Udostępnij: