AktualnościBiuletyn 04-05/2020

Sezon Back to School 2020 w pełni bezpieczny

IPBBS na bieżąco analizuje sytuację branży, która jak pozostałe sektory gospodarki, musi znaleźć odpowiedź na wyzwania związane z COVID-19.

IPBBS poszukiwała odpowiednich rozwiązań cyfrowych, które można szybko zaimplementować i wdrożyć. Zarząd zwracał uwagę m.in. na:

– dostępność – czyli możliwość dostępu przez użytkowników z każdego miejsca, bez konieczności instalowania oprogramowania;

– skalowalność, która nie będzie ograniczała ilości użytkowników mogących korzystać z rozwiązania;

– bezpieczeństwo;

– jak najwierniejsze odzwierciedlenie procesów, które do tej pory były realizowane w tradycyjnej formie spotkań face-to-face.

Motywacją do rozpoczęcia prac, była chęć odciążenia sektora, który potrzebuje rozwiązań cyfrowych, wspierających procesy biznesowe. Koszt inwestycji mógłby być trudny do udźwignięcia przez poszczególne firmy, tym bardziej, iż budżety firm czekają także inne, niezaplanowane wydatki bądź redukcje przychodów. Ponadto koszty związane z utrzymaniem i rozwojem tego typu rozwiązań, nie tylko byłyby wysokie, ale nie gwarantowałyby skuteczności, którą zapewni jedna platforma, wykorzystywana przez cały sektor.

Rozmowy z przedsiębiorcami pozwoliły na stworzenie wytycznych, na bazie których powstała wirtualna platforma, która będzie wspierała hurtownie i procesy związane z kontraktacjami na kolejne sezony. Obecnie trwają zaawansowane konsultacje mające na celu dopracowanie szczegółów, aby powstałe w ten sposób narzędzie, w pełni odpowiadało na potrzeby i oczekiwania naszego sektora.

Wszystkich zainteresowanych szczegółami zapraszamy do kontaktu z Sekretarzem IPBBS Agatą Żarczyńską, tel. 730 086 970; biuro@ipbbs.org.pl

Udostępnij: