AktualnościBiuletyn 06_2021

Sklepy Staples w Niemczech zostaną zamknięte

Sklepy detaliczne marki Staples w Niemczech spotkał ten sam los, co siostrzanej firmy Office Center w Holandii.

Sven Holger Undritz z White & Case został mianowany administratorem 7 lutego i zaczął szukać kupca dla 50-sklepowej sieci Office Center GmbH, podmiotu będącego właścicielem placówek w Niemczech. Pomimo zbliżenia się do ponad 120 potencjalnych inwestorów i rozmów z kilkoma zainteresowanymi, które trwały do ​​zeszłego tygodnia, nie złożono żadnej oferty i 1 maja oficjalnie rozpoczęto postępowanie upadłościowe.

Zapasy sklepu zostaną teraz wyprzedane w ciągu najbliższych tygodni, po których lokalizacje zostaną zamknięte. Spowoduje to utratę pracy przez około 700 osób.

„Bardzo żałuję, że nie udało nam się przyciągnąć do spółki żadnych inwestorów” – powiedział Undritz w oświadczeniu. „Szczególne podziękowania kieruję do wszystkich pracowników, którzy wraz z kierownictwem i mną walczyli w ciągu ostatnich trzech miesięcy o znalezienie rozwiązania restrukturyzacyjnego. Wynik jest teraz dla nich szczególnie trudny”.

Dyrektor zarządzający Office Center GmbH, Oliver Lux, powiedział, że wynik był „niezwykle bolesny dla wszystkich pracowników”, zwłaszcza że firma była „zdrowa i rentowna” przed pandemią COVID.

„Zapewnimy, że pensje będą wypłacane tak długo, jak to możliwe poprzez udaną sprzedaż zapasów i będziemy wspierać pracowników w poszukiwaniu nowych miejsc pracy” – dodał.

Likwidacja sklepów Staples to smutny koniec krótkotrwałej własności firmy Standard Investment, która w zeszłym roku przejęła operacje Office Centre w Niemczech i Holandii. Po ostatnich informacjach, że holenderskich sklepów nie uda się uratować, będzie to oznaczać zamknięcie około 80 sklepów z artykułami biurowymi w północnej Europie.

Źródło OPI news, Hamburg, Niemcy.

Udostępnij: