AktualnościBiuletyn 07/2020

Spielwarenmesse 2021 odbędzie się z zachowaniem wszystkich reżimów sanitarnych

Jako wiodące na świecie targi zabawek, Spielwarenmesse w Norymberdze to stałe miejsce w kalendarzu wszystkich ekspertów branżowych – to okazja do nawiązania nowych kontaktów z klientami, wzmocnienia długotrwałych relacji biznesowych i odkrycia wyjątkowej różnorodności produktów. Aby umożliwić wystawcom i odwiedzającym wzięcie udziału w nadchodzącym wydarzeniu od 27 do 31 stycznia 2021 r., Spielwarenmesse eG współpracuje z operatorem obiektu NürnbergMesse i odpowiednimi organami ds. zdrowia w celu opracowania koncepcji zdrowia i higieny. Opierając się na wymaganiach rządu Bawarii, koncepcja będzie stale aktualizowana w celu odzwierciedlenia pojawiających się zmian.

Przestrzegaj zasad, zachowaj dystans

Ernst Kick, dyrektor generalny Spielwarenmesse eG, podkreśla: „We wszystkich naszych staraniach o Spielwarenmesse 2021 zdrowie i bezpieczeństwo uczestników jest naszym najwyższym priorytetem”. Najważniejszymi filarami tej koncepcji są dystans społeczny, higiena oraz prowadzenie odpowiednich rejestrów. Zgodnie z obowiązującymi przepisami na całym terenie wystawy i na spotkaniach należy zachować dystans społeczny 1,5 m między osobami. W efekcie poprawiany jest układ hal, tworzone są szersze nawy, a strefy specjalne i stoiska są zawieszane. Pomimo ograniczeń wprowadzonych przez Covid-19, detaliści i kupcy na Spielwarenmesse mogą spodziewać się wysokiego poziomu innowacyjności, a także różnorodności produktów, które można właściwie docenić tylko „na żywo”. W porównaniu z zeszłorocznymi liczbami prawie 90 procent wystawców zarezerwowało swoją przestrzeń i zapoznało się z zasadami higieny i higieny Spielwarenmesse, które stały się już integralną częścią naszego codziennego życia. Obejmują one noszenie masek na twarz w pomieszczeniach, dokładne mycie rąk oraz przestrzeganie etykiety kaszlu i kichania. Na samym terenie wystawy ogólnodostępne udogodnienia oraz powierzchnie, takie jak stoły i klamki, będą czyszczone i dezynfekowane w krótkich i regularnych odstępach czasu. Nowoczesne systemy wentylacyjne zapewnią dopływ świeżego powietrza do hal, zapewniając jednocześnie pełną wymianę powietrza kilka razy na godzinę.

Odpowiedzialne podejście

Uczestnicy zostaną wpuszczeni na Spielwarenmesse tylko wtedy, gdy są zdrowi. Uczestnicy, którzy mieli kontakt z osobą zarażoną Covid-19 w ciągu ostatnich 14 dni, mają objawy choroby układu oddechowego lub mają podwyższoną temperaturę, nie będą mogli być wpuszczenie na tereny targowe. Na miejscu będzie obecny wykwalifikowany personel medyczny, który zapewni niezbędną pomoc w nagłych wypadkach. Bezpieczeństwo będzie miało najwyższy priorytet jeszcze przed otwarciem targów. Celem jest umożliwienie uczestnikom doświadczenia i czerpania radości z wyjątkowej atmosfery i różnorodnej oferty podczas bogatej w tradycję Spielwarenmesse nawet w niecodziennych czasach, takich jak te. W rezultacie wszyscy wystawcy, odwiedzający, przedstawiciele mediów i usługodawcy muszą zarejestrować się przed wydarzeniem, aby otrzymać spersonalizowane bilety i karnety. Jest to najlepszy sposób na zapewnienie, że w razie potrzeby można się z każdym skontaktować. Z tego powodu wystawcy będą również zobowiązani do prowadzenia listy kontaktów na wszystkie spotkania z klientami odbywające się przy stołach na stoisku, na których zdejmowane są maski.

Bezpieczne działanie

Aż do otwarcia targów pod koniec stycznia, zespoły pracujące nad Spielwarenmesse będą bacznie obserwować rozwój, nieustannie dostosowując plany, aby odzwierciedlały wszelkie nowe ustalenia i informując o wszelkich zmianach tak szybko, jak to możliwe. Szczegółowa koncepcja sanitarna, jak twierdzi Ernst Kick, pozwoli każdemu skupić się na głównym punkcie wydarzenia: „Jeśli chodzi o osobiste spotkania i rozsądne decyzje zakupowe, targi są ważniejsze niż kiedykolwiek. Szczególnie w naszej branży są nieodzownym motorem wzrostu. Dlatego robimy wszystko, co w naszej mocy, aby Spielwarenmesse 2021 odbyły się, przy jednoczesnym zapewnieniu, że jest to tak bezpieczne i przyjemne, jak to tylko możliwe ”.

Udostępnij: