Artykuły

uni Mitsubishi Pencil Company Ltd, przejmuje firmę C. Josef Lamy i markę LAMY.

Powodem sprzedaży jest poszukiwanie silnego partnera do dalszego rozwoju a także do ekspansji sprzedaży międzynarodowej. Mitsubishi Pencil wychodzi z tego naprzeciw, zapewniając jednocześnie zachowanie siedziby głównej i produkcji w zakładzie w Heidelbergu, a także inwestycje w dalszy rozwój firmy i marki.

LAMY ( www.lamy.com)

Shigehiko Suhara, prezes i dyrektor generalny uni Mitsubishi Pencil : „Mamy najwyższy szacunek dla historii i siły marki LAMY. Wierzymy, że wizja i kultura korporacyjna LAMY i Mitsubishi Pencil doskonale do siebie pasują. Ponadto jesteśmy przekonani, że przejęcie LAMY stworzy silną wspólną platformę dla przyszłego wzrostu i zwiększenia wartości dla akcjonariuszy zarówno dla LAMY, jak i Mitsubishi Pencil”.

Markus Lamy,”Rdzeń marki LAMY zostanie zachowany i dalej rozwijany. „Made in Germany” będzie nadal odgrywać w tym decydującą rolę. To było i jest dla nas najważniejsze”. (działalność LAMY w Heidelbergu w Niemczech zostanie utrzymana).

Firmy uni Mitsubishi Pencil i Lamy miały już w przeszłości wiele punktów kontaktowych. Oprócz innowacyjności i międzynarodowej sprzedaży, Mitsubishi Pencil wnosi również doświadczenie w handlu elektronicznym, a tym samym wzmocni firmę LAMY. Jednocześnie produkty marki Lamy uzupełniają gamę uni Mitsubishi Pencil w segmencie premium.

W portfolio Uni Mitsubishi znajdą się marki Uniball, Posca, Emott, Pin i LAMY.

Kontakt: www.lamy.comwww.uniball.com 

Udostępnij: