Bez kategorii

XV FORUM IPBBS – nowa jakość, nowe inicjatywy, nowe możliwości

„Transformacje branży i kompetencji – nowe kompetencje źródłem przewagi rynkowej” – pod takim hasłem 17. października, na PGE Narodowym w Warszawie, odbyło się XV Forum IPBBS. 

Organizatorzy postawili na nową jakość, oprawę i formułę corocznego spotkania, co spotkało się z bardzo dobrym odbiorem przez uczestników.

Wybór lokalizacji spotkania – PGE Narodowy – był podjęty w oparciu o współpracę z ICEvents, organizatorem pierwszej edycji targów KIDS Trade Show, na której wystawiło się klika z firm członkowskich IPBBS.

Nic nie zastąpi kontaktu „face to face” i możliwości porozmawiania osobiście. Dlatego współpraca z ICEvents nie jest jedyną inicjatywną IPBBS, która ukierunkowana jest na organizację spotkań, pozwalających na pozyskiwanie nowych partnerów handlowych oraz wzmacnianie relacji biznesowych. Kolejną, zaprezentowaną podczas Forum, jest współpraca z dużym operatorem targowym – PTAK WARSAW EXPO. W wyniku rozmów podjęto decyzję o organizacji nowej wystawy – SO! SMART OFFICE, która odbędzie się w Nadarzynie, w dniach 19-21. maja. Dla Członków IPBBS przygotowano ofertę specjalną. Impreza ma promować produkty i rozwiązania dla biur, by były one eko, stały się przyjazne dla wymagających pracowników, sprzyjały optymalizacji procesów biznesowych, czy też podkreślały charakter i wartości firmy.

Na budowaniu relacji i tworzeniu w oparciu o nią wartości skupia się również Stowarzyszenie FunTECH, które zaprezentowało podczas Forum, unikalny program lojalnościowy stworzony z firmą Zencard, a który podpięty jest pod karty płatnicze. Sukcesy, którymi już może się pochwalić FunTECH, są dowodem na to, że istnieją sposoby na realne konkurowanie z sieciami czy sklepami internetowymi, nie wdając się w wojnę cenową.

Nawet najlepiej zaprojektowane wydarzenie czy możliwość spotkania z klientem nie przełoży się na kontrakty, jeśli zabraknie oferty odpowiadającej odbiorcy. Zarówno produkt, jego dostępność, serwis posprzedażowy są dziś niezwykle ważne. W związku z tym kluczowe w walce z konkurencją stają się kompetencje, które firmy muszą nabyć. To między innymi świadomość i umiejętność korzystania z nowoczesnych kanałów sprzedaży jakimi są marketplace’y. Tym, który wzbudza najwięcej emocji jest Amazon. Sascha Stockem, CEO i założyciel agencji Nethansa, przedstawił uczestnikom Forum potencjał oraz możliwości handlowe tej platformy. W przystępny sposób pokazał, że handel na Amazon nie jest zarezerwowany tylko dla nielicznych.

Dr Łukasz Sienkiewicz z Instytutu Analiz Rynku Pracy, omówił jakie kompetencje są obecnie kluczowe dla menedżera w nowoczesnej firmie.

Zaproszenie na Forum przyjęła również Dorota Zawadzka, psycholog, znana m.in. z hitu TVN „Super Niania”, opowiedziała, jak odnaleźć właściwy balans pomiędzy pracą a życiem osobistym oraz jak brak takiej równowagi wpływa na relację z innymi.

Dorota Zawadzka na Forum pojawiła się także z innego powodu. Jest bowiem jedną z twórczyń oraz członkiń Kapituły Konkursu Świat Przyjazny Dziecku organizowanego przez Komitet Ochrony Praw Dziecka już po raz 18.

Forum było okazją do ogłoszenia współpracy pomiędzy KOPD i IPBBS, która zaowocowała stworzeniem nowej kategorii w konkursie – Back-to-School.

Całe spotkanie, prowadzący XV Forum IPBBS – Maciej Zakrocki, podsumował wraz z ekspertami w panelu dyskusyjnym, który był ostatnim punktem spotkania.

 

Udostępnij: