AktualnościArtykułyPersonalia

Zmiana w Fellowes Polska.

Informacja z Fellowes Polska:

Miło nam poinformować, że w styczniu br. nastąpiła zmiana na stanowisku Naczelnego Dyrektora Fellowes Polska. Pełniący tę funkcję Tomasz Świgost przeszedł na emeryturę i nowym Country Managerem został Maciej Jankowski.

Maciej od przeszło 21 lat związany był z lokalną organizacją, zaczynając pracę w 2001 roku jako Przedstawiciel Handlowy, a w ostatnich latach pełniąc funkcję Dyrektora Sprzedaży i Marketingu. Pracując, Maciej rozwijał swoje umiejętności i osiągał znakomite rezultaty sprzedażowe, będąc jednocześnie lubianym współpracownikiem przez kolegów z całej branży.

Maciej Jankowski Country Manager Fellowes Polska z Tomasz Świgost – Non- Executive Board Member

Fellowes Polska powstała w 1999 roku jako spółka joint venture pomiędzy polskim dystrybutorem Fellowes spółką Modulex i Fellowes UK i od początku powstania kierował nią Tomasz Świgost. Fellowes Polska stała się jedną z najsilniejszych spółek w grupie Fellowes i otrzymywała liczne nagrody od klientów, oraz uznanych organizacji w tym otrzymała będącą „Oskarem PR” – europejską nagrodę Sabre Award za marketing w kampanii ochrony tożsamości. Bardzo dobry marketing firmy wypromował markę Fellowes do poziomu, w którym w Polsce stała się ona niemalże synonimem niszczarki dokumentów.    

W 2020 roku Tomasz Świgost planując przejść na emeryturę, rozpoczął przygotowania do sukcesji przywództwa w zarządzanej przez siebie organizacji. W tym okresie firma dokonała szereg zmian organizacyjnych i bezpiecznie przeszła przez czas pandemii. Początek nowego roku zaczęliśmy od przekazania przywództwa. W okresie przejściowym Tomasz Świgost będzie wspierał organizację jako nie-wykonawczy Członek Zarządu i będzie pozostawać aktywnym uczestnikiem życia gospodarczego prowadząc firmę produkcyjną Tomco i kontynuując prezesurę IPBBS – naszej Izby Przedsiębiorców Branży Biurowo-Szkolnej.  

Kilka słów od Prezesa…  

Szanowni Dystrybutorzy i Dilerzy,

Z wieloma z Was spotkaliśmy się około 30 lat temu. Do branży biurowej jak wielu z nas trafiłem przypadkiem jako elektronik i producent automatyki. Tamten okres był bardzo niesprzyjający produkcji i żeby przetrwać postawiłem na akcesoria komputerowe. W tym samym okresie podobnie zrobiła pewna firma z Chicago, która mając zdobyty rynek biurowy powiększyła asortyment o akcesoria komputerowe. Przypadkiem trafiłem na tę firmę, która okazała się być wspaniałym partnerem. Razem zbudowaliśmy Fellowes Polska. Przez lata dzięki firmie miałem okazję zatrudniać wielu zdolnych pracowników i poznawać współpracowników z firm branżowych z całej Polski. Zawsze staraliśmy się by współpraca była obustronnie korzystna. Ale jeżeli były problemy to zawsze dążyliśmy do zgody, bo uważam, że liczy się cel długofalowy i pieniądze są ważne, ale nie najważniejsze. Mam nadzieję, że będę mógł być pożyteczny dla branży do końca mojej kadencji w IPBBS.

Tomasz Świgost   

Udostępnij: