AktualnościArtykuły

Zmiany w MM Kwidzyn

Grupa MM zatwierdziła kompleksową inwestycję mającą na celu zwiększenie długoterminowej konkurencyjności swojej największej fabryki tektury i papieru, MM Kwidzyn w Polsce.

Projekt skupia się na redukcji kosztów energetycznych, zmniejszeniu emisji CO2, integracji masy celulozowej oraz wejściu na rynek papieru pakowego workowego.

Projekt inwestycyjny o wartości około 660 mln EUR składa się z trzech głównych części. Przede wszystkim, inwestycja w nowy kocioł i turbinę parową przyczyni się do znacznego obniżenia kosztów energii i zmniejszenia śladu węglowego, umożliwiając osiągnięcie celu „zerowej emisji dwutlenku węgla netto” oraz spełnienie przyszłych wymagań rynku.

Dodatkowo, planowane jest zwiększenie udziału zielonej energii poprzez inwestycje w drugą linię celulozową i suszarnię celulozy. Ta inicjatywa poprawi integrację pionową oraz zmniejszy zależność od masy celulozowej dostępnej na rynku.

Równolegle, maszyna papiernicza (PM1) zostanie przekształcona z produkcji papieru do kopiowania na produkcję papieru pakowego workowego. Tym samym, Grupa MM inwestuje w rozwijający się rynek papieru pakowego i ogranicza swoje zaangażowanie w rynek papieru do kopiowania.

Realizacja projektu inwestycyjnego planowana jest na lata 2023-2026.

Finansowanie projektu będzie oparte na środkach generowanych wewnętrznie przez firmę.

Żródło: MM Group

Udostępnij: