ZWYCIĘZCY KONKURSU MEETING PREMIERA 2017

Rozpoczynając Galę wieczorną XIII Forum IPBBS w dniu 20 października 2017 r. ogłoszono zwycięzców Konkursu Meeting Premiera 2017

czytaj więcej


KONKURS MEETING PREMIERA - NOMINACJE 2017

Zapraszamy do zapoznania się z nominacjami do nagród w Konkursie Meeting Premiera 2017.

czytaj więcej


SPORTBONUS DZIECIOM

Zapraszamy do współpracy przy realizowanym przez Fundację Kibica oraz Polski Komitet Olimpijski ogólnopolskim projekcie „Sportbonus Dzieciom“.

czytaj więcej


ZAPROSZENIE NA TARGI Insights-X W NORYMBERDZE

ZAPROSZENIE NA TARGI Insights-X W NORYMBERDZE. SPECJALNIE DLA CZŁONKÓW IPBBS BEZPŁATNE. WYŚLIJ MAIL BIURO@IPBBS.ORG.PL , ABY OTRZYMAĆ ZREALIZOWAĆ KOD UPRAWNIAJĄCY DO OTRZYMANIA BEZPŁATNEGO ZAPROSZENIA!

czytaj więcej


VII Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw

Mała i średnia przedsiębiorczość to najważniejszy sektor polskiej gospodarki. To również główny temat Kongresu. O możliwościach rozwoju i wyzwaniach jakie stoją przed przedsiębiorcami dyskutować będą najważniejsze osoby w Państwie, osobistości ze świata nauki, polityki i gospodarki oraz delegacje zagraniczne z kilkudziesięciu państw.

czytaj więcej


POMOC DLA TRZEBUNIA – PRZYŁĄCZ SIĘ!

Trzebuń to niewielka wieś położona w gminie Dziemiany (woj. pomorskie). W połowie sierpnia b.r. szalejąca burza spustoszyła otaczające wieś lasy oraz uszkodziła około 60 budynków mieszkalnych, nie wspominając już o innych obiektach. Mieszkańcy zostali pozbawieni prądu i wody – inne szkody trudno zliczyć, niektórzy mieszkańcy stracili dorobek całego życia.

czytaj więcej


EOPA 2018 WEZWANIE DO WPISÓW

Jeśli robisz coś wspaniałego, sprawdź czy możesz być zwycięzcą jednej w jednej z kategorii w prestiżowych wyróżnieniach 17-tych Europejskich Nagród Office Products

czytaj więcej


Konferencja „German-Polish Dispute Resolution”

Sąd Arbitrażowy przy KIG w Warszawie, jako współorganizator wydarzenia, ma przyjemność zaprosić na międzynarodową konferencję „German-Polish Dispute Resolution”, która odbędzie się w dniu 21 września 2017 roku, o godz. 9.00 w Ambasadzie RP w Berlinie, przy udziale Ambasadora RP Pana prof. dra. hab. Andrzeja Przyłębskiego.

czytaj więcej


Trwa IX edycja Konkursu Innowator Mazowsza

Trwa IX edycja Konkursu Innowator Mazowsza,to jeden z najbardziej prestiżowych konkursów promujących nowatorskie rozwiązania w biznesie i nauce na Mazowszu.

czytaj więcejRelacja z XII Forum IPBBS

Dziękujemy wszystkim uczestnikom XII Forum za aktywne uczestnictwo w wykładach oraz liczne rozmowy. Cieszymy się z pozytywnych opinii z Państwa strony i faktu, że różnorodna tematyka tegorocznych prelekcji i dyskusji, stała się ciekawą porcją wiedzy. Dziękujemy za kolejne spotkanie z Państwem i zapraszamy do obejrzenia zdjęć oraz reportażu, dostępnych w zakładce Forum www.ipbbs.org.pl/forum

czytaj więcej


Acco przejmuje Esselte

W ślad za wczorajszą informacją o przejęciu Esselte przez Acco przesyłamy oficjalny komunikat i prezentację.

czytaj więcej


Z ostatniej chwili: Polska dołącza do Europy w kontekście badania rynku branży biurowej

Polska jest w gronie tych nielicznych krajów, w których nie prowadzi się badań rynku branży biurowej, lecz wkrótce może się to zmienić dzięki współpracy z GFK.

czytaj więcej


Zgłoś udział w XII Forum IPBBS!

Zgłoś swój udział. Zarejestruj się i bądź z nami 21.10.2016! Zapraszamy! Harmonogram i rejestracja on-line na https://www.forum.ipbbs.org.pl

czytaj więcej


Patcar dołącza do IBS

W dniu 04.08,2016 do grona firm, które złożyły deklarację przystąpienia do IBS dołączyła firma PATCAR http://www.patcar.pl Witamy serdecznie i zapraszamy kolejne firmy! Razem możemy więcej!

czytaj więcej


30.07.2016 - Rajd rowerowy Kampinos

Lato w pełni zachęca do spędzania czasu na wolnym powietrzu. Dlatego też, w imieniu Zarządu IPBBS oraz własnym, serdecznie zapraszamy do wspólnego rajdu rowerowego po malowniczych trasach Kampinosu.Do wyboru różne trasy z mapkami dla każdego: z Klaudyna do Palmir, Wierszy i z powrotem do Truskawia.Proponujemy spotkanie w sobotę 30 lipca 2016 w klimatycznym, pięknie położonym na uboczu hotelu Stawisko Klaudyn http://stawisko.com.pl/kontakt.html

czytaj więcej


Walne Zgromadzenie 20.06.2016

Zarząd IPBBS zawiadamia, że działając na podstawie & 19 pkt.1 Statutu IPBBS zwołuje na dzień 20 czerwca 2016 roku (poniedziałek) - o godzinie 11:00 w pierwszym terminie, o godzinie 11:15 w drugim terminie - Walne Zgromadzenie, które odbędzie się w sali Ballada w hotelu Mercure, ul. Złota 48/54 w Warszawie.

czytaj więcej


IPBBS inwestuje we własną PLATFORMĘ PIM

Izba rozpoczyna projekt budowy platformy PIM. Głównym zadaniem platformy będzie przechowywanie danych o produktach w celu ich certyfikacji, oraz masowego tworzenia ofert przez kanał dystrybucyjny i ich automatycznej wymiany z innymi platformami zewnętrznymi w tym z e-Katalogami UZP i platformami prowadzonymi przez dystrybutorów. Firmy uczestniczące w projekcie zgodnie z harmonogramem będą ponosiły minimalne koszty i będą korzystać z pierwszeństwa w następnych etapach. Dołączanie do projektu w czasie jego trwania może wiązać się zarówno z długimi terminami jak i dodatkowymi dużymi kosztami. Czekamy na Państwa zgłoszenia pod adresem: forum@ipbbs.org.pl

czytaj więcej


Wsparcie programu Oswajanie Starosci

W dniu 18 maja 2016r. w imieniu Członków Izby, odebraliśmy podziękowanie za wsparcie działań w ramach Kampanii 1%, realizowanej na potrzeby programu ‘Oswajanie Starości’ http://fpbb.pl/news/caly/id/860 W imieniu Fundacji „Porozumienie Bez Barier” oraz własnym bardzo dziękujemy wszystkim, którzy dostrzegając ten jakże ważny problem, przyłączyli się do tej szlachetnej akcji i zachęcamy pozostałych do dalszego wsparcia.Więcej na http://fpbb.pl/nowa_18.html Zapraszamy do obejrzenia krótkiego spotu reklamującego program ‘Oswajanie Starości’, którego twarzą jest wielki aktor i wspaniały człowiek, Pan Jan Pieczka https://www.youtube.com/watch?v=JMvGLDp71Dc&feature=youtu.be Starość jest nieuchronnym etapem naszego życia, ale to od nas samych zależy, jak się na ten etap przygotujemy. Zależy nam na odczarowaniu tego okresu życia. Zaawansowany wiek nie musi oznaczać wykluczenia oraz poczucia braku przydatności…

czytaj więcej


Spotkanie KIG- 05.05.2016

W dniu 5.05.2016 w Centrum Partnerstwa Społecznego „Dialog” w Warszawie, IPBBS uczestniczyła w spotkaniu Izb i organizacji branżowych Krajowej Izby Gospodarczej. Spotkanie było okazją do pogłębienia wiedzy na wiele ciekawych i ważnych tematów. Możliwość spotkania się w jednym miejscu przedstawicieli Izb reprezentujących różne branże, pozwoliła także na dyskusję na temat dobrych praktyk w działalności każdej z nich. Krótka prezentacja była początkiem ciekawej wymiany zdań i dzielenia się cennymi pomysłami i przykładami, Na zakończenie wszyscy jednogłośnie podkreślili, że najważniejsza jest komunikacja i chęć rozmowy, sygnalizowania problemów i wspólnego ich rozwiązywania, do czego jak zawsze Państwa zachęcamy.

czytaj więcej


Spotkanie Branżowe w Gdańsku - 19.05.2016

W imieniu Zarządu IPBBS serdecznie zapraszamy reprezentantów Państwa firmy na REGIONALNE SPOTKANIE BRANŻOWE, które odbędzie się w dniu 19 maja 2016 roku, w godzinach 10:00-14:00 w Hotelu Mercure, ul. Heweliusza 22 w Gdańsku. Czekamy na Państwa zgłoszenia pod adresem forum@ipbbs.org.pl Zapraszamy!

czytaj więcej


Spotkanie Producentów i Importerów

27 kwietnia 2016 roku w hotelu Golden Tulip w Warszawie, odbyło się pierwsze spotkanie dedykowane producentom i importerom.Spotkanie było bardzo owocne w liczne wnioski i spostrzeżenia. Dziękujemy wszystkim obecnym za cenne uwagi i spostrzeżenia. Cieszymy się, że projekt Izby dotyczący platformy i certyfikacji produktów, spotkał się z Państwa aprobatą i zainteresowaniem. O terminach spotkań z pozostałymi grupami będziemy informować na bieżąco.

czytaj więcej


Relacja ze spotkania z Ministrem Haładyjem

W dniu 08 kwietnia 2016r. doszło do wcześniej planowanego spotkania Prezesa IPBBS Tomasza Świgost z Podsekretarzem Stanu w Ministerstwie Rozwoju Mariuszem Haładyjem. Spotkanie dotyczyło nowelizacji Ustawy prawo zamówień publicznych. Na spotkaniu ustalono, że dwie proponowane zmiany przez Izbę są na tyle istotne, że Ministerstwo uwzględni je w pracach legislacyjnych Rządu. Z uwagi na szybkie tempo nowelizacji i już rozpoczęte prace Komisji sejmowej, na wniosek Ministra, Izba zgłosi chęć przedstawienia swojej opinii przed Komisją Sejmową. Oczekujemy na informacje z Sejmu.

czytaj więcej


Pierwsze Spotkania Regionalne w Łodzi i Krakowie

Pierwsze Spotkania Regionalne już za nami! W marcu odbyły się pierwsze spotkania z cyklu Regionalnych Spotkań Branżowych. Byliśmy w Łodzi i Krakowie. Bardzo dziękujemy wszystkim obecnym za przybycie i aktywny udział oraz zainteresowanie zrzeszeniem w Izbie. Zgodnie z założeniami, celem spotkań była prezentacja Izby – jej celów, założeń, projektów i korzyści dla Członków. W czasie prezentacji, Prezes Tomasz Świgost podkreślił wagę transparentności i wiarygodności Izby. Jako najważniejszy został wyłoniony także aspekt aktywnego włączenia się Członków w działania Izby. Podkreślono również konieczność mówienia o potrzebach, zgłaszania problemów, sygnalizowania ważnych tematów, aby wspierać się we wspólnych działaniach.

czytaj więcej


Współpraca z Forum Chorób Rzadkich

Izba uczestniczyła w uroczystości z okazji Światowego Dnia Chorób Rzadkich, który odbył się 29 lutego w Pałacu w Łazienkach Królewskich w Warszawie.

czytaj więcej


Regionalne Spotkania Branżowe

Pierwsze regionalne spotkanie branżowe już za kilka dni! Zapraszamy!

czytaj więcej


Program Oswajanie Starości

Wspieramy Program OSWAJANIE STAROŚCI! Przyłączamy się do akcji dotykającej nieuniknionego problemu starości. Więcej na stronie Fundacji "Porozumienie bez barier" CHCESZ POMÓC? PRZEKAŻ 1% PODATKU NA PROGRAM OSWAJANIE STAROŚCI Pobierz darmowy program PIT-OPP 2015

czytaj więcej


Zmiany w ustawie

Wychodząc naprzeciw zachodzącym zmianom oraz działając we wspólnym interesie informujemy, że poza rozpoczętymi projektami, w dalszej kolejności sprawdzimy możliwy wpływ na naszą branżę planowanej ustawy dotyczącej podatku od „sklepów wielkopowierzchniowych”. Dochodzą nas głosy, że szereg rozważanych aspektów może mieć istotny wpływ na koszty naszej działalności. O szczegółach będziemy Państwa informować na bieżąco.

czytaj więcej


Pismo IPBBS do Ministra

Zgodnie z ustaleniami, które miały miejsce podczas spotkania konsultacyjnego w dniu 17.02.2016, zostało opracowane pismo, zawierające stanowisko Izby do planowanych zmianam w Ustawie Prawo Zamówień Publicznych. Pismo skierowaliśmy na ręce Ministra Rozwoju i Wiceprezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego.

czytaj więcej


Zapraszamy Firmy Rodzinne!

Mamy zaszczyt zaprosić Państwa na najważniejsze wydarzenie dla firm rodzinnych w 2016 roku - III Międzynarodowy Kongres Firm Rodzinnych „Między tradycją a innowacją” 18-19 kwietnia w Poznaniu spotkają Państwo ekspertów z dziedziny przedsiębiorczości rodzinnej w jednym miejscu. UWAGA! Dla Członków IPBBS 10 % rabatu - prosimy o kontakt z biurem Izby w celu uzyskania hasła. W trakcie Kongresu odbędzie się również Gala Wieczorna, podczas której wyróżnimy FIRMĘ RODZINNĄ ROKU. Może to Twoja firma zasługuje na to miano! Jeśli jesteś firmą, która dba o swoich pracowników, środowisko naturalne i przykłada dużą wagę do jakości wykonywanych usług i relacji z klientami - ZGŁOŚ SIĘ DO KONKURSU! (zgłoszenia przyjmowane są do 25 marca). To wydarzenie, na którym WARTO BYĆ i nie może Ciebie zabraknąć! Kontakt III Międzynarodowy Kongres Firm Rodzinnych: kongres@ibrpolska.pl Kontakt Firma Rodzinna Roku: konkurs@firmarodzinnaroku.pl

czytaj więcej


Konferencja Młodych Liderów

W dniu 19 lutego 2016 r. w Hotelu Mercure w Warszawie, odbyła się zapowiadana Konferencja Młodych Liderów. Zgodnie z założeniami, to międzypokoleniowe spotkanie stało się wyjątkową okazją do ciekawych dyskusji, wymiany poglądów, wiedzy i doświadczenia.

czytaj więcej


Spotkanie konsultacyjne PZP

17 lutego 2016r. w Warszawie odbyło się spotkanie zorganizowane przez IPBBS, skierowane do wszystkich zainteresowanych planowanymi zmianami w Ustawie Prawo Zamówień Publicznych i projektem IPBBS dotyczącym wspólnej platformy produktowej.

czytaj więcej


Katalog Branży Biurowo-Szkolnej

Rozpoczęliśmy prace nad pierwszą edycją katalogu branży biurowo - szkolnej 2016. Będzie to edycja poświęcona przede wszystkim działalności firm członkowskich IPBBS oraz tych, które złożyły deklarację przystąpienia do nowo powstałej Izby Gospodarczej Branży Biurowo-Szkolnej – (IBS).

czytaj więcej


Sukces Akcji - Zostań Św. Mikołajem

Miło nam poinformować, że dzięki podjętej inicjatywie Izby i Państwa chęci podzielenia się prezentami z potrzebującymi dziećmi, akcja IPBBS „ZOSTAŁO ŚW. MIKOŁAJEM” przybrała na sile i dotarła w różne zakątki w całej Polsce! Nasza lista placówek zapełniła się potwierdzeniem przygotowania paczek dla 796 dzieci z 35 placówek !!! W wielu firmach zostały także przeprowadzone zbiórki pieniężne wśród pracowników. Dziękujemy wszystkim za szlachetną postawę i chęć dzielenia się!

czytaj więcej


XI FORUM BRANŻY

XI Forum IPBBS już za nami! Mamy nadzieję, że spotkanie w nowej formule otworzyło drogę do wspólnego działania, a zamieszczone zdjęcia i reportaż będą dla Państwa miłym wspomnieniem. Dziękujemy wszystkim uczestnikom, wystawcom, partnerom i sponsorom! Zarząd i Biuro IPBBS

czytaj więcej


KONTAKT

Izba Przedsiębiorców Branży Biurowo-Szkolnej

ul. Działdowska 11 lok 4
01-148 Warszawa

+48 22 401 13 22

+48 22 401 23 22