AKCJA CHARYTATYWNA „ZOSTAŃ ŚW. MIKOŁAJEM”


Kolejny raz Członkowie Izby  i przedstawiciele branży, włączając się w akcję Izby pokazali, że razem możemy więcej! Dzięki wspólnym wysiłkom, inicjatywa Izby, zakończyła się sukcesem!

Razem dotarliśmy z pomocą do 35 Domów Dziecka i placówek opiekuńczych, obdarowując upominkami 796 dzieci!

Akcja świąteczna Zostań Św. Mikołajem  objęła swoim zasięgiem całą Polskę.  Centrum koordynacyjne zostało zorganizowane w biurze Izby, gdzie na bieżąco zbierane były informacje na temat liczby dzieci i ich wieku oraz bieżących potrzeb, aby jak najtrafniej dopasować rodzaj niesionej pomocy. Mając wiedzę na temat zapotrzebowania, pytaliśmy firmy z naszej branży czym mogłyby się podzielić lub co ufundować z posiadanej listy potrzeb.

Firmy przekazywały produkty ze swojej oferty handlowej, jeśli mogły stać się odpowiednim prezentem dla dzieci (kredki, flamastry, farby, artykuły szkolne i do prac plastycznych, piórniki itp.), a jeśli było to niemożliwe, Izba zachęcała firmy do zaangażowania pracowników w  zrobienie wspólnej składki na słodycze czy jakiś produkt z listy potrzeb. Dzięki temu do jednej z placówek dotarły leżaczki dla maluszków i pampersy a do innej stół od ping-ponga. W ofercie produktów, których pojawienie się w domu dziecka wpłynie na świąteczną atmosferę nie zabrakło także lampek świątecznych, z których dzieci bardzo się ucieszyły.

W akcję Zostań Świętym Mikołajem wszystkie firmy i pracownicy zaangażowali się tak samo. Na wyróżnienie jednak zasługuje firma Spiral (Krystyna Szulakiewicz), która odpowiedziała na dodatkową prośbę i mimo braku takich planów wcześniej, oddała swoją sprawną lodówkę jednej z placówek, gdzie jej brak uniemożliwiał przygotowywanie posiłków dla ośrodka dziennej pomocy -  jedynego miejsca, gdzie dzieci mogą zjeść ciepły posiłek, którego nie dostaną w domu.

Akcja świąteczna Izby, to nie tylko prezenty, ale i osobiste zaangażowanie osób z branży. Cieszymy się, że łącząc siły, mogliśmy zrobić więcej niż w pojedynkę i wierzymy, że kolejne wspólne działania przyniosą wiele korzyści.


PROGRAM OSWAJANIE STAROŚCI

Wspieramy Program OSWAJANIE STAROŚCI!
Przyłączamy się do akcji dotykającej nieuniknionego problemu starości. Więcej na stronie Fundacji 'Porozumienie bez barier'

CHCESZ POMÓC? PRZEKAŻ 1% PODATKU NA PROGRAM OSWAJANIE STAROŚCI
Pobierz darmowy program PIT-OPP 2015

wsparcie IPBBS


Światowy dzień Chorób Rzadkich

Izba uczestniczyła w uroczystości z okazji Światowego Dnia Chorób Rzadkich, który odbył się 29 lutego w Pałacu w Łazienkach Królewskich w Warszawie. Na spotkaniu z udziałem Ministra Zdrowia zainicjowano prace nad polską strategią dla chorób rzadkich. Jednym z wyzwań strategii jest stworzenie warunków do diagnostyki i leczenia oraz objęcie refundacją dotychczas nierefundowanych terapii chorób rzadkich. Tzw. choroby rzadkie obejmują już ok. 6000 schorzeń i mogą dotyczyć 6-10% społeczeństwa.

Więcej szczegółów i możliwość udzielenia wsparcia na http://www.rzadkiechoroby.pl/

 


KONTAKT

Izba Przedsiębiorców Branży Biurowo-Szkolnej

ul. Działdowska 11 lok 4
01-148 Warszawa

+48 22 401 13 22

+48 22 401 23 22