ArtykułyBiuletyn 02/2017Biuletyn IPBBS

81 PROC. E-KONSUMENTÓW ROBI ZAKUPY W NIEDZIELĘ

Z raportu Izby Gospodarki Elektronicznej wynika, że Polacy nie chcą ograniczenia handlu w internecie. Za wyłączeniem e-sklepów spod zakazu handlu w niedziele jest 57 proc. badanych, 33 proc. nie ma zdania.

81 proc. e-konsumentów wskazuje, że zdarza im się kupować online w niedzielę. Według Polaków e-zakupy w niedzielę sprawiają, że mamy więcej czasu dla bliskich. Twierdzi tak 72 proc. badanych. Przeciwnego zdania jest prawie trzykrotnie mniej – 28 proc.

Ogromnie nas cieszy, że opublikowane 21 marca stanowisko Rady Ministrów dotyczące projektu ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele jest zbieżne ze stanowiskiem e-Izby, która aktywnie postuluje za całkowitym wyłączeniem e-handlu spod niniejszego zakazu, z uwagi na brak uzasadnienia dla objęcia takimi ograniczeniami e-sklepów. W ramach uruchomionej przez nas 21 marca kampanii “Jesteśmy za handlem internetowym w niedziele” przeprowadziliśmy badanie, którego celem było poznanie opinii polskich konsumentów oraz pracowników i właścicieli e-sklepów dotyczące niniejszego zakazu. Z badania wynika, że Polacy na zakupach cenią sobie wygodę i czas. Warto podkreślić, że większość konsumentów, jak i pracowników e-sklepów są za wyłączeniem handlu internetowego spod niniejszego zakazu i wskazują na liczne negatywne konsekwencje objęcia zakazem handlu w niedziele e-sklepów. Prawie połowa zatrudnionych w e-handlu typuje negatywny wpływ na obroty, a 69 proc. obawia się utraty pracy. To liczby, których nie powinniśmy lekceważyć i mamy nadzieję, że na kolejnym etapie prac nad projektem ustawy o zakazie handlu w niedziele Solidarność uwzględni oczekiwania zarówno branży, jak i Polaków – podkreśla Patrycja Sass – Staniszewska, Prezes Zarządu, Izba Gospodarki Elektronicznej.

Źródło: http://www.dlahandlu.pl/e-commerce/81-proc-e-konsumentow-kupuje-online-w-niedziele,59968.html

:

Tagszakupy
Udostępnij: