Aktualności

Hamelin informuje, że uzyskał zgodę na przejęcie Grupy Pelikan.

Hamelin jest bliski zakończenia procesu przejęcia Grupy Pelikan. Uzyskał zgodę niemieckich organów ochrony konkurencji na przejęcie Grupy Pelikan. Transakcja zostanie sfinalizowana w połowie grudnia.

Pelikan Group GmbH z siedzibą w Berlinie jest jednym wiodących na świecie
dostawców wysokiej jakościa rtykułów szkolnych i biurowych. Asortyment grupy obejmuje ponad 12000 pozycji, od wysokiej jakości artykułów piśmienniczych i malarskich po notesy i segregatory, pod znanymi markami Pelikan i Herlitz.
Międzynarodowy producent markowych produktów, z długą i bogatą historią sięgającą ponad185lat, jest dziś globalnym graczem z lokalnymi oddziałami w Niemczech, Argentynie, Kolumbii, Meksyku, Belgii, Szwajcarii, Włoszech, Polsce, Węgrzech ,Czechach, Bułgarii ,Rumunii ,Zjednoczonych Emiratach Arabskich(ZEA) i Japonii. Posiada cztery zakłady produkcyjne:
w Niemczech, Meksyku, Kolumbi i Polsce. Produkty sprzedawane są niemal w każdym kraju na świecie.

Hamelin to prywatna firma założona w Caen we Francji w 1864roku. Z łączną sprzedażą przekraczającą 400milionów euro i zatrudnianiem 2300 pracowników, Hamelin jest jednym z wiodących w Europie producentów artykułów szkolnych i biurowych. Oxford, flagowa marka Grupy, jest wiodącą w Europie marką notatników i produktów do archiwizacji. Hamelin posiada lokalne spółki zależne i prowadzi działalność w Wielkiej Brytanii, Francji, Hiszpanii,Włoszech,Szwajcarii,Holandii,Niemczech,Danii,Polsce,Czechach, Turcji,TunezjiiAustralii.
Dzięki przejęciu firmy Pelikan Hamelin pragnie stać się globalnym graczem na rynku artykułów szkolnych i biurowych, posiadającym jedno z najszerszych portfolio produktów na rynku.

Żródło; Hamelin Polska

Udostępnij: