AktualnościArtykuły

Izba idzie na balet !

Dołączysz?

Po wakacyjnej przerwie Izba powraca z nową propozycją wspólnych, kameralnych spotkań integracyjnych. Mijający rok dał nam już okazję do odkrywania magii opery „Tosca” oraz mocy rockowego musicalu „We Will Rock You”. A teraz, pragniemy zaprosić Was do świata baletu.

15 września udajemy się do Teatru Wielkiego Opery Narodowej, by podziwiać spektakularny balet „Dracula”. To przedstawienie wyjątkowe, rzadko goszczące na warszawskim afiszu. W ciągu roku odbywa się zaledwie kilka przedstawień, a my mamy dajemy niepowtarzalną szansę , by uczestniczyć w tym artystycznym wydarzeniu.

Spektakl został stworzony na specjalne zamówienie West Australian Ballet, który pragnął mieć w swoim repertuarze baletową adaptację klasycznej powieści grozy Brama Stokera „Dracula” z 1897 i jej oscarowej ekranizacji z roku 1992 w reżyserii Francisa Forda Coppoli, do której muzykę napisał znany  chyba  wszystkim Wojciech Kilar.

Rozważając nasze propozycje kulturalnych  spotkań, zawsze kierujemy się jakością i wyjątkowością sztuk, które mogą Was zafascynować. „Dracula” zdecydowanie spełnia te kryteria. Koncepcję Krzysztofa Pastora nominowano do prestiżowej Helpmann Awards w kategorii „Najlepsze przedstawienie baletowe” i trzykrotnie nagrodzono w konkursie Performing Arts WA Awards-  za koncepcję i realizację spektaklu oraz za kostiumy i aranżację muzyczną.

Idziemy na balet. Dołączysz?

 Nie przegap tej okazji, by razem z nami wkroczyć w świat baletu i kultury. Miło nam będzie, jeśli do nas dołączysz Bilety do  nabycia w biurze Izby. Wystarczy skontaktować się z biuro@ipbbs.org.pl lub  zadzwonić mob:730 086 970.

Z kulturalnymi pozdrowieniami,

Zespół IPBBS

Udostępnij: