AktualnościArtykułyBiuletyn 04/2022

Oprogramowanie PosterArtist ułatwia projektowanie i druk plakatów

Canon wprowadza nową wersję usługi PosterArtist. Aby ułatwić projektowanie i druk plakatów, oprogramowanie jest teraz dostępne online. Do tworzenia wystarczy odpowiednie urządzenie Canon i dostęp do portalu, na którym znaleźć można szeroki wybór szablonów, grafik, czcionek oraz ikon.

Oprogramowanie PosterArtist jest bezpłatne i kompatybilne z wieloma produktami Canon, takimi jak drukarki wielkoformatowe imagePROGRAF, maszyny z serii imagePRESS, wielofunkcyjne urządzenia imageRUNNER, wszechstronne modele drukarek laserowych iSENSYS, a także drukarki dla domu i małego biura serii PIXMA oraz MAXIFY.

Hiro Imamura, Marketing & Innovation Vice President w dziale Digital Printing & Solutions Canon Europe komentuje: „Drukowane plakaty wciąż stanowią jeden z najskuteczniejszych sposobów promocji produktów, usług czy wydarzeń. Niezależnie od tego, czy służą kampanii reklamowej czy też dotyczą organizacji wydarzenia istotnego dla lokalnej społeczności, PosterArtist w wersji online pozwala naszym klientom tworzyć niesamowite materiały promocyjne, uwalniając potencjał ich kreatywności i zwiększając wartość, jaką generuje ich urządzenie. Do tej pory klienci, którzy chcieli tworzyć plakaty musieli inwestować w skomplikowane oprogramowanie do projektowania graficznego i poświęcić sporo czasu, by nauczyć się jego obsługi. Teraz, dzięki intuicyjnej obsłudze, jaką oferuje PosterArtist, każdy posiadacz sprzętu Canon – od profesjonalnych grafików aż po użytkowników domowych – może tworzyć przykuwające uwagę plakaty, ulotki i banery, niezależnie od swoich umiejętności w zakresie projektowania. Ponieważ dostęp do oprogramowania można uzyskać z dowolnego miejsca, użytkownicy indywidualni i biznesowi mogą cieszyć się swobodą w kreowaniu projektów zgodnie z dzisiejszymi projektów zgodnie z dzisiejszymi trendami elastycznej organizacji pracy”. Aplikacja dostępna jest pod adresem http://posterartist.canon.

Nowa wersja PosterArtist, dostępna z poziomu przeglądarki internetowej, prowadzi użytkownika przez kolejne etapy projektowania plakatu Użytkownicy, którzy mają już wizję swojego projektu, mogą po prostu wybrać jedną z opcji: „plakat”, „ulotka” lub „baner”. Dla tych którzy podjęli już decyzję, co do zastosowania materiału, przewidziano opcję „wybierz motyw”, a w niej możliwości takie jak „sprzedaż detaliczna/dystrybucja” czy „wyprzedaż”. Z kolei funkcja „auto-projektowania” pomaga tworzyć plakaty, ulotki i banery od podstaw. Natomiast wybierając kategorię taką jak „produkty spożywcze i napoje”, czy „już otwarte” i dodając tytuł oraz treść tekstu, można wygenerować wiele propozycji projektu.

Użytkownicy mogą wybierać spośród bogatej gamy wzorów i grafik dzięki dostępowi aplikacji PosterArtist do milionów darmowych obrazów pochodzących z bibliotek (Pexels, Pixabay i Unsplash) albo wykorzystać własne pliki. Szeroki wybór szablonów plakatów, ulotek i banerów pozwala dostosowywać projekty do potrzeb najrozmaitszych sektorów – od handlu detalicznego i dystrybucji, aż po edukację czy branżę turystyczną.

Wyróżnij swój projekt dzięki efektom złotego i srebrnego teksturowania oraz fluorescencyjnym tuszom

Projekty mogą zostać wzbogacone poprzez efekty wykończenia złotego i srebrnego teksturowania, dostępne dla wybranych urządzeń Canon. Natomiast użytkownicy serii urządzeń imagePROGRAF GP, którzy chcą tworzyć przykuwające uwagę projekty, dzięki obsługiwanej przez te drukarki technologii Radiant Infusion, mają do dyspozycji również tusze fluorescencyjne. W trybie pracy „Vivid” dostępne są aż trzy poziomy nasycenia, pozwalające dostosować jasność wydruku. Tryb „Spot” daje z kolei możliwość podświetlenia fragmentów tekstu, kształtów czy obrazów albo nadania efektownego wyglądu tła w kolorach różu i pomarańczowego z użyciem różowego fluorescencyjnego tuszu.

źródło: http://rynekpapierniczy.pl

 

Udostępnij: