Artykuły

FILA zamyka europejskie fabryki

Producent artykułów papierniczych i szkolnych FILA zapowiedział, że zamknie cztery europejskie zakłady produkcyjne.

Dyrektor generalny Massimo Candela potwierdził, że cztery europejskie zakłady zostaną objęte „projektem efektywności organizacyjnej”, który zostanie wdrożony w ciągu najbliższych 24-30 miesięcy, począwszy od czerwca tego roku. W tym samym czasie FILA wykorzysta zakłady produkcyjne w Indiach. Tym samym więcej produktów wyprodukowanych w Indiach będzie sprzedawanych na rynku europejskim i w innych krajach.

Jak zapewnił Candela , te działania będą miały pozytywny wpływ na zasoby gotówkowe i obniżą próg rentowności FILA w Europie. Nazwał działalność firmy w Indiach „znaczącą przewagą konkurencyjną”, zarówno pod względem kosztów, jak i bezpieczeństwa łańcucha dostaw.

Wyniki FILA za 2023 r., całkowita sprzedaż firmy wyniosła 779 mln euro (850 mln USD).

Skorygowany zysk EBITDA wzrósł o 10,4% do 121,1 mln euro, a skorygowany zysk operacyjny o 17,5% do 83,1 mln euro. Skorygowana marża EBITDA wzrosła o 110 punktów bazowych do 15,5%, głównie dzięki wyższym cenom sprzedaży i kontroli kosztów.

Na rok 2024 FILA przewiduje niski jednocyfrowy wzrost przychodów w „wciąż złożonym środowisku”. Liczy na „dobre wyniki” w Ameryce Północnej i Meksyku i spodziewa się poprawy sytuacji w Europie.

Na podstawie OPI

Udostępnij: