Artykuły

MM KWIDZYN ZAMYKA JEDNĄ Z LINII PRODUKCYJNYCH

Zarząd MM Kwidzyn sp. z o.o. zakończył proces konsultacji dotyczących zwolnień grupowych prowadzonych ze związkami zawodowymi. Redukcja zatrudnienia jest następstwem decyzji o zamknięciu jednej z linii produkcyjnych.

W wyniku tej decyzji zaprzestanie produkcji opakowań z papieru kraftowego IPACK™ ESSENTIAL, IPACK™ BROWN, IPACK™ ULTRA. Produkcja realizowana za pomocą maszyny papierniczej PM3 zostanie zakończona na początku stycznia 2024r. Według wcześniejszych informacji w związku z likwidacją linii produkcyjnej pracę straci ok. 110 osób.

Fabryka w Kwidzynie będzie w dalszym ciągu produkować masę celulozową i tekturę na bazie włókien pierwotnych (FBB). Jeśli chodzi o produkcję papieru, maszyny papiernicze PM1 i PM2 będą w dalszym ciągu produkować niepowlekany cienki papier i IPACK™ Strong Pro (papier pakowy).

Zarząd spółki zapewnia, że dołoży wszelkich starań, aby znaleźć optymalne rozwiązania i maksymalnie ograniczyć wpływ zmiany na pracowników.

Fabryka MM Kwidzyn jest wiodącym producentem tektury, papieru i celulozy w Polsce. Od połowy 2021 roku jest własnością austriackiej Grupy Mayr-Melnhof (wcześniej należał do International Paper) i jest jedną z sześciu europejskich fabryk MM Board & Paper. Produkuje tekturę na bazie włókien pierwotnych, niepowlekany cienki papier, papier pakowy typu kraft i masę celulozową. Spółka znaczną część sprzedaży prowadzi na rynku krajowym, a swoje produkty eksportuje głównie do krajów UE.

W ubiegłym miesiącu koncern poinformował, że ze względu na niekonkurencyjne ceny drewna pochodzące z monopolu Lasów Państwowych oraz niski popyt na rynku wyrobów z papieru i tektury, podjął decyzję o znacznym ograniczeniu poziomu planowanych wcześniej inwestycji MM Kwidzyn.

Źródło: MM Group

Udostępnij: