AktualnościBiuletyn 04-05/2020Kalendarium

Insights-X: Targi artykułów papierniczych w Norymberdze przełożone na 2021

W wyniku pandemii Covid-19 i jej globalnego wpływu, szósta edycja Insights-X nie odbędzie się w jej zwykłym formacie. Wydarzenie, którego pierwotnie zaplanowano na otwarcie od 14 do 16 października 2020 r., zostało przełożone na październik 2021 r. Aby wypełnić tę lukę, organizator Spielwarenmesse eG oferuje szereg cyfrowych alternatyw dla wystawców, odwiedzających z branży, kupujących i przedstawicieli mediów. Nowa oferta nie może i nie zastąpi wydarzenia fizycznego w Norymberdze. Znani wystawcy zobowiązali się już do wzięcia udziału w przyszłorocznym Insights-X.

Ernst Kick, CEO Spielwarenmesse eG, powiedział: „Z wielkim żalem musimy odłożyć Insights-X 2020, ale zdecydowanie jest to właściwa decyzja. Zdrowie naszych wystawców i odwiedzających ma najwyższy priorytet. W naszej roli organizatora zawsze naszym celem jest stworzenie osobistego doświadczenia dla każdego. W obecnych okolicznościach nie byłoby to po prostu możliwe ”. Zakazy podróży, dystans społeczny i sytuacja ekonomiczna wielu uczestników utrudniają, a nawet uniemożliwiają tworzenie planów w chwili obecnej. To zachęcające, aby zobaczyć, że główni wystawcy i marki już wyrazili zainteresowanie pojawieniem się na Insights-X 2021: Exacompta, Hama, Staedtler, Faber-Castell, Schwan-Stabilo, Undercover i Duo Schreib & Spiel to tylko niektóre marki, które chcą wystawiać na następnej wystawie. „To ogromny dowód zaufania i wyraźny znak, że branża nadal pokłada zaufanie w Insights-X” – powiedział dyrektor generalny.

Wystawa artykułów papierniczych nie została jednak anulowana w całości. Zespół odpowiedzialny za wydarzenie pracuje obecnie nad ofertą internetową, która jest specjalnie dostosowana do grupy docelowej. Program informacyjny pomoże odwiedzającym i kupującym znaleźć się na rynku artykułów papierniczych i nawiązać nowe kontakty biznesowe. Na przykład cyfrowa wystawa i wyszukiwanie produktów będą wyposażone w nowe funkcje, podczas gdy prezentacje odbywające się w InsightsTalks będą prezentowane jako seria webinariów. Dalsze szczegóły zostaną ogłoszone w nadchodzących tygodniach i można je również znaleźć na stronie internetowej www.insights-x.com.

Komentując sytuację, Ernst Kick stwierdził: „Niezwykłe okoliczności wymagają przyszłościowych rozwiązań – rozwiązań, które pozwalają nam wykorzystać czas do Insights-X 2021 w najbardziej efektywny sposób. Jednak z niecierpliwością oczekujemy ponownego spotkania w Norymberdze. W końcu targi są wystawą sklepową wielu branż i, jak wszyscy wiemy, przemysł rozwija się dzięki osobistym relacjom biznesowym. ”

Udostępnij: