Aktualności

Trwa nabór zgłoszeń produktów do Certyfikacji RQ wg. Systemu Certyfikacji Rekomendowanych Produktów Gwarantowanej Jakości RQ IPBBS. 

Zapraszamy producentów i dystrybutorów do zgłaszania produktów które wyróżniają się:

1. Funkcjonalnością najlepszą w swojej klasie

2. Jakością produktu z uwzględnieniem zrównoważonego rozwoju i innowacji

3. Estetyką i nowoczesnym designem

4. Ceną „value for money”.

Dzięki certyfikowanej rekomendacji branżowej możemy ułatwić wybór i przyspieszyć decyzje zakupowe konsumentów, ale też budować zaufanie do produktów, a co za tym idzie wartość i wielkość wolumenu sprzedaży.

Wystarczy wysłać wypełnione ZGŁOSZENIE do IPBBS z listą kodów i nazw proponowanych produktów z wyróżnieniem produktów należących do jednej rodziny na adres biuro@ipbbs.org.pl

Znak RQ IPBBS to zastrzeżony, chroniony znak towarowy. Podlega ochronie na terenie Polski i Unii Europejskiej.

Produkty certyfikowane są oznaczone znakiem RQ w katalogach, na opakowaniach w Internecie a zasady użytkowania są opisane w „Księdze znaku”.

Tylko produkty spełniające cztery kluczowe kryteria mogą dostać certyfikat i posługiwać się znakiem RQ

Rekomendacja RQ to:

 • budowanie zaufania do produktu i zwiększenie szansy sprzedaży
 • potencjalne zwiększenie wolumenu sprzedanych produktów i marży na produkcie
 • szybsze wdrożenie sprzedaży nowych produktów oraz wyróżnienie produktów niedocenionych i zasługujących na zwiększoną uwagę- nowych wersji popularnego produktu
 • pomoc w codziennej pracy dostawców, hurtowników, biuroserwisów i w postępowaniach przetargowych
 • wyróżnienie opisu produktowego na platformach sprzedażowych
 • punkt odniesienia w wyborze pośród wielu produktów tej samej kategorii
 • pomoc w wyborze produktów, które łączą jakość, nowoczesność, użyteczność i cenę
 • wsparcie w procesie decyzyjnym- pozwala na podjęcie decyzji zakupowej tu i teraz
 • budowanie koszyków w oparciu o zasadę „value for money” na zasadzie zaufania
 • wzmocnienie prestiżu marek własnych i produktów niszowych producentów
 • pomoc w budowaniu treści marketingowych

Rekomendacja   jakości produktów poprzez znak jest niezależna, obiektywna i ułatwia podejmowanie decyzji zakupowej.

Najpopularniejsze certyfikaty na rynku przyznawane na podstawie ankiety lub w drodze plebiscytu online to certyfikaty uniwersalne. Certyfikat RQ IPBBS koncentruje się na standardach i wymaganiach branży biurowo- szkolnej. Stanowi potwierdzenie, że produkt spełnia określone kryteria i daje pewności, że został oceniony przez ekspertów (przedstawicieli branży, członków Izby, ekspertów niezależnych) przez pryzmat branżowych realiów, jest dostosowany do potrzeb i oczekiwań branży i spełnia restrykcyjne standardy.

Koncepcja znaku jakości RQ jest powiązana z tworzoną Polską Bazą Produktów (PBP Ergonode IPBBS)*, do której praktycznie darmowy dostęp mogą otrzymać wszystkie zainteresowane sklepy internetowe w Polsce.

Umieszczenie przy wyróżnionych produktach logotypu RQ w PBP IPBBS dystrybucja tego znaku wraz z opisami produktów odbywać się będzie automatycznie, do wszystkich sklepów współpracujących z PBP. Dystrybucja nowych certyfikatów odbywa się automatycznie do całego segmentu sprzedaży e-comerce. Za dystrybucję znaku na opakowaniach odpowiada jego producent.

Promocja certyfikatu i produktów certyfikowanych prowadzona będzie w formie kampanii informacyjnej kierowanej do: przedsiębiorców z branży zaopatrzenia biznesu i biurowo- szkolnej, serwisów sprzedażowych, współpracujących izb gospodarczych (BCC, KIG, inne), dziennikarzy, redakcji i serwisów prasowych, magazynów i portale branżowe i biznesowe, organizacji zajmujących się tematyką biurową/dziecięcą/ biznesową, dedykowaną podstronę na www.ipbbs.org.pl, biuletyn i media społecznościowe oraz Polską Bazę Produktów.

Jeżeli uważasz, że niektóre z Waszych produktów zasługują na większą uwagę klientów i certyfikacja ich znakiem RQ mogłaby zwiększyć ich odsprzedaż skontaktuj się z biurem Izby lub prześlij wykaz produktów na nasz e- mail.

*Polska Baza Produktów – PBP ERGONODE IPBBS już ma dane ponad 50 tys. produktów. Dane logistyczne, marketingowe oraz opis generyczny z wykorzystaniem niezbędnej ilości atrybutów powinien być zweryfikowany przez dostawcę. Firmy zainteresowane weryfikacją danych produktowych, korzystaniem z PBP  oraz zainteresowanie oferowanymi przez Izbę usługami zapraszamy do kontaktu z biurem Izby.

Wszystkie działania Izby wspierające działania branży mają charakter non profit.

Izba Przedsiębiorców Branży Biurowo Szkolnej

ul. ks. bp. Władysława Bandurskiego 94: 05-270 Marki 

Tel: 730 086 970, biuro@ipbbs.org.pl  

Udostępnij: