AktualnościBiuletyn 07_2021

Zmiany VAT w e-commerce coraz bliżej

Odpowiedzi na najczęstsze wątpliwości podatników.

Już od 1 lipca 2021 roku, podatników sprzedających towary lub świadczących usługi na rzecz unijnych konsumentów, czekają nowe obowiązki, w związku z pakietem VAT w e-commerce. Przygotowaliśmy dla Państwa zestaw Q&A bazujący na wybranych, najczęściej pojawiających pytaniach i wątpliwościach wokół nadchodzących zmian.

Projekt ustawy wprowadzającej rozwiązania pakietu e-commerce trafił właśnie pod obrady Senatu i nadal planuje się, aby wszedł w życie z 1 lipca 2021 r. Celem zmian jest dostosowanie polskiego prawa do przepisów Unii Europejskiej, które obowiązywać mają we wszystkich krajach członkowskich już od 1 lipca 2021 r. (tzw. pakiet VAT e-commerce). Unijny pakiet dotyczący zmian w podatku od towarów i usług w zakresie handlu elektronicznego to regulacja, która ma na celu ułatwienie handlu transgranicznego, zwalczanie oszustw związanych z podatkiem VAT i zapewnienie uczciwej konkurencji dla przedsiębiorców z UE.

Nowe regulacje są dość obszerne i nie należą do najłatwiejszych. Podczas webinaru „Zmiany VAT w e-commerce coraz bliżej. Nowe obowiązki dla podatników sprzedających towary lub świadczących usługi na rzecz unijnych konsumentów”, otrzymaliśmy od Państwa pond 150 pytań. Poniżej przygotowaliśmy odpowiedzi na wybrane, najczęściej pojawiające się wątpliwości, zgłaszane przez podatników.

Osoba kontakowa:
Katarzyna Bartoszkiewicz
kbartoszkiewicz@deloittece.com

 

Udostępnij: