AktualnościBiuletyn 05/2021

Pakiet VAT e-commerce. Przygotuj swoją firmę na nowe wyzwania podatkowe.

Przedsiębiorcy muszą przygotować się na zmiany w VAT w zakresie dotyczącym handlu online, które zaczną obowiązywać już 1 lipca. Będzie to wyzwanie dla małych, średnich oraz dużych firm działających w e-commerce, sprzedających towary lub usługi do innych krajów UE. Co koniecznie trzeba wiedzieć i jak najlepiej przygotować swój biznes do nowych regulacji?

Wydarzenie odbędzie się 25 maja, godz. 11.00. Udział jest bezpłatny.

Na te pytania odpowiedzą eksperci prawni podczas webinaru „Pakiet VAT e-commerce. Przygotuj swoją firmę na nowe wyzwania podatkowe.

Czego się dowiesz podczas webinaru
– Kogo dotyczą zmiany wprowadzane nową dyrektywą?
– Co zmieni się w działalności sklepów internetowych przy przesyłkach zagranicznych (poza Polskę) – nowe obowiązki i jak wykorzystać nadchodzące zmiany w prawie.
– Czym jest vatowskie „jedno okienko” (One Stop Shop), jakie warunki trzeba spełnić, żeby z niego korzystać oraz co oznaczają w unijnym handlu inne enigmatyczne skróty (MOSS, OSS, SOTI i WSTO).
– Co pakiet e-commerce zmieni w funkcjonowaniu platform sprzedażowych.
– Jak skorzystać ze zwolnienia z VAT dla towarów importowanych.
– Jak przygotować się do realizacji obowiązków w zakresie rozliczeń podatkowych.

IOSS – Importowy One Stop Shop
MOSS – Mini One Stop Shop
OSS – One Stop Shop
SOTI – Sprzedaż na odległość towarów importowanych z państw trzecich
WSTO – Wewnątrzwspólnotowa sprzedaż towarów na odległość

Kogo zapraszamy do udziału w webinarze
Do udziału zapraszamy przedstawicieli szerokiej grupy przedsiębiorców, zarówno dużych firm, jak i sektora MŚP, działających w obszarze B2C, sprzedawców towarów i usług online w UE i poza nią, importerów, reprezentantów różnych branż działających w Polsce.

https://formularze.kig.pl/pl/pakiet-vat-e-commerce-przygotuj-swoja-firme-na-nowe/?utm_source=freshmail&utm_medium=email&utm_campaign=5_kampania_wtorkowa_z_dnia_18.05.2021

 

Udostępnij: